Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1999
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1999
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
6 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
7 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
8 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
9 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
10 Knekkand Garganey Spatula querquedula
11 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
12 Snadderand Gadwall Mareca strepera
13 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Krikkand Common Teal Anas crecca
17 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Bergand Greater Scaup Aythya marila
20 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
21 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
22 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
23 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
24 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
25 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
26 Laksand Goosander Mergus merganser
27 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
28 Orrfugl Black Grouse Lyrurus tetrix
29 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
30 Tårnseiler Common Swift Apus apus
31 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
32 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
33 Skogdue Stock Dove Columba oenas
34 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
35 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
36 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
37 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
38 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
39 Trane Common Crane Grus grus
40 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
41 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
42 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
43 Triel Stone-curlew Burhinus oedicnemus
44 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
45 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
46 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
47 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
48 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
49 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
50 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
51 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
52 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
53 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
54 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
55 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
56 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
57 Brushane Ruff Calidris pugnax
58 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
59 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
60 Sandløper Sanderling Calidris alba
61 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
62 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
63 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
64 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
65 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
66 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
67 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
68 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
69 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
70 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
71 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
72 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
73 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
74 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
75 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
76 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
77 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
78 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
79 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
80 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
81 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
82 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
83 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
84 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
85 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
86 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
87 Storjo Great Skua Stercorarius skua
88 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
89 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
90 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
91 Alkekonge Little Auk Alle alle
92 Lomvi Common Murre Uria aalge
93 Alke Razorbill Alca torda
94 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
95 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
96 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
97 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
98 Islom Common Loon Gavia immer
99 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
100 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
101 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
102 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
103 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
104 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
105 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
106 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
107 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
108 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
109 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
110 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
111 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
112 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
113 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
114 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
115 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
116 Glente Red Kite Milvus milvus
117 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
118 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
119 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
120 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
121 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
122 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
123 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
124 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
125 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
126 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
127 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
128 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
129 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
130 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
131 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
132 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
133 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
134 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
135 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
136 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
137 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
138 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
139 Skjære Common Magpie Pica pica
140 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
141 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
142 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
143 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
144 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
145 Ravn Common Raven Corvus corax
146 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
147 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
148 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
149 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
150 Kjøttmeis Great Tit Parus major
151 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
152 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
153 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
154 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
155 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
156 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
157 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
158 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
159 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
160 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
161 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
162 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
163 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
164 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
165 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
166 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
167 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
168 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
169 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
170 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
171 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
172 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
173 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
174 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
175 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
176 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
177 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
178 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
179 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
180 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
181 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
182 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
183 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
184 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
185 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
186 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
187 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
188 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
189 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
190 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
191 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
192 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
193 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
194 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
195 Sørnattergal Common Nightingale Luscinia megarhynchos
196 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
197 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
198 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
199 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
200 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
201 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
202 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
203 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
204 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
205 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
206 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
207 Linerle White Wagtail Motacilla alba
208 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
209 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
210 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
211 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
212 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
213 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
214 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
215 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
216 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
217 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
218 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
219 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
220 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
221 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
222 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
223 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
224 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
225 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
226 Gulirisk European Serin Serinus serinus
227 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
228 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
229 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
230 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
231 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
232 Vierspurv Rustic Bunting Emberiza rustica
233 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 233

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793