Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2004
<< I dag >>
 MTOTFLS
40         123
41 45678910
42 11121314151617
43 18192021222324
44 25262728293031


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3      
2 Sædgås Bean Goose Anser fabalis 1      
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 50 30    
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 5 5    
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 20      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 50      
8 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 1 1    
9 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 60   40  
10 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 2 2    
11 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 7      
12 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
13 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
14 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
15 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 2      
16 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 10      
17 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 3      
18 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 40      
19 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
20 Alke Razorbill Alca torda 5      
21 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 6      
22 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 102      
23 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 2      
24 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus 1      
25 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius 1      
26 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 3      
27 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor 1      
28 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
29 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris 2      
30 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 35      
31 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 20      
32 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
33 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 10      
34 Linerle White Wagtail Motacilla alba 3      
35 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 20      
36 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
37 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 10      
38 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 3      
39 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 10      
40 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 500      
41 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 10      
42 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 5      
43 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 2      
44 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
45 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
46 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 20      
47 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus 40      
48 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
49 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
50 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 25      
51 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 100      
52 Kjøttmeis Great Tit Parus major 10      
53 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 4      
54 Skjære Common Magpie Pica pica 7      
55 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 100      
56 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 1      
57 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
58 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 200      
59 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
60 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 50      
61 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 1500      
62 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 50      
63 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 30      
64 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 40      
65 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 30      
66 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 40      
67 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 10      
- Gråsisik, underarten flammea Common Redpoll Carduelis flammea flammea 10      
68 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 3      
69 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 25      
70 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 40      
71 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 70      
72 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 25      
Antall arter 72

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793