Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2002
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2002
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
8 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
9 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
10 Rødhalsgås Red-breasted Goose Branta ruficollis
11 Rustand Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea
12 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
13 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
14 Snadderand Gadwall Anas strepera
15 Krikkand Common Teal Anas crecca
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Knekkand Garganey Anas querquedula
19 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
20 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
21 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
22 Bergand Greater Scaup Aythya marila
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
25 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
26 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
27 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
28 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
29 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
30 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
31 Laksand Goosander Mergus merganser
32 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
33 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
34 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
35 Islom Great Northern Loon Gavia immer
36 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
37 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
38 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
39 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
40 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
41 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
42 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
43 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
44 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
45 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
46 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
47 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
48 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
49 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
50 Bronseibis Glossy Ibis Plegadis falcinellus
51 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
52 Svartglente Black Kite Milvus migrans
53 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
54 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
55 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
56 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
57 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
58 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
59 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
60 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
61 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
62 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
63 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
64 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
65 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
66 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
67 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
68 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
69 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
70 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
71 Trane Common Crane Grus grus
72 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
73 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
74 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
75 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
76 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
77 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
78 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
79 Sandløper Sanderling Calidris alba
80 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
81 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
82 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
83 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
84 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
85 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
86 Brushane Ruff Calidris pugnax
87 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
88 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
89 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
90 Langnebbekkasinsnipe Long-billed Dowitcher Limnodromus scolopaceus
91 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
92 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
93 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
94 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
95 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
96 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
97 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
98 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
99 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
100 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
101 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
102 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
103 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
104 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
105 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
106 Storjo Great Skua Stercorarius skua
107 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
108 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
109 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
110 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
111 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
112 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
113 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
114 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
115 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
116 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
117 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
118 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
119 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
120 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
121 Lomvi Common Murre Uria aalge
122 Polarlomvi Brünnich´s Murre Uria lomvia
123 Alke Razorbill Alca torda
124 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
125 Alkekonge Little Auk Alle alle
126 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
127 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
128 Skogdue Stock Dove Columba oenas
129 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
130 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
131 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
132 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
133 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
134 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
135 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
136 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
137 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
138 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
139 Tårnseiler Common Swift Apus apus
140 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
141 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
142 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
143 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
144 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
145 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
146 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
147 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
148 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
149 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
150 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
151 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
152 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
153 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
154 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
155 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
156 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
157 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
158 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
159 Vannpiplerke Water Pipit Anthus spinoletta
160 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
161 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
162 Linerle White Wagtail Motacilla alba
163 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
164 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
165 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
166 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
167 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
168 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
169 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
170 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
171 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
172 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
173 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
174 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
175 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
176 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
177 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
178 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
179 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
180 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
181 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
182 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
183 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
184 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
185 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
186 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
187 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
188 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
189 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
190 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
191 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
192 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
193 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
194 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
195 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
196 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
197 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
198 Kjøttmeis Great Tit Parus major
199 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
200 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
201 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
202 Skjære Common Magpie Pica pica
203 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
204 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
205 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
206 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
207 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
208 Ravn Common Raven Corvus corax
209 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
210 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
211 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
212 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
213 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
214 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
215 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
216 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
217 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
218 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
219 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
220 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
221 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
222 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
223 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
224 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
225 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
226 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
227 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
228 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
229 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
230 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
231 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
232 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
233 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
234 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 234

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793