Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2012
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2012
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Snøgås Snow Goose Chen caerulescens
8 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
9 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
10 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Snadderand Gadwall Anas strepera
14 Krikkand Common Teal Anas crecca
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Knekkand Garganey Anas querquedula
18 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
22 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
26 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
27 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
30 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
31 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
32 Islom Great Northern Loon Gavia immer
33 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
34 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
35 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
36 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
37 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
38 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
39 Gulnebblire Cory´s Shearwater Calonectris diomedea
40 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
41 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
42 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
43 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
44 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
45 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
46 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
47 Glente Red Kite Milvus milvus
48 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
49 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
50 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
51 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
52 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
53 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
54 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
55 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
56 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
57 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
58 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
59 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
60 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
61 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
62 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
63 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
64 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
65 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
66 Trane Common Crane Grus grus
67 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
68 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
69 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
70 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
71 Kanadalo American Golden Plover Pluvialis dominica
72 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
73 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
74 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
75 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
76 Sandløper Sanderling Calidris alba
77 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
78 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
79 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
80 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
81 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
82 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
83 Brushane Ruff Calidris pugnax
84 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
85 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
86 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
87 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
88 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
89 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
90 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
91 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
92 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
93 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
94 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
95 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
96 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
97 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
98 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
99 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
100 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
101 Storjo Great Skua Stercorarius skua
102 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
103 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
104 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
105 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
106 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
107 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
108 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
109 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
110 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
111 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
112 Sandterne Gull-billed Tern Gelochelidon nilotica
113 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
114 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
115 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
116 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
117 Dvergterne Little Tern Sternula albifrons
118 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
119 Lomvi Common Murre Uria aalge
120 Alke Razorbill Alca torda
121 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
122 Alkekonge Little Auk Alle alle
123 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
124 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
125 Skogdue Stock Dove Columba oenas
126 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
127 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
128 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
129 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
130 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
131 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
132 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
133 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
134 Tårnseiler Common Swift Apus apus
135 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
136 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
137 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
138 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
139 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
140 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
141 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
142 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
143 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
144 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
145 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
146 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
147 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
148 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
149 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
150 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
151 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
152 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
153 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
154 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
155 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
156 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
157 Linerle White Wagtail Motacilla alba
158 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
159 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
160 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
161 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
162 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
163 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
164 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
165 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
166 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
167 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
168 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
169 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
170 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
171 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
172 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
173 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
174 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
175 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
176 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
177 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
178 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
179 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
180 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
181 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
182 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
183 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
184 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
185 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
186 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
187 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
188 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
189 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
190 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
191 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
192 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
193 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
194 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
195 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
196 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
197 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
198 Kjøttmeis Great Tit Parus major
199 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
200 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
201 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
202 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
203 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
204 Skjære Common Magpie Pica pica
205 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
206 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
207 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
208 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
209 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
210 Ravn Common Raven Corvus corax
211 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
212 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
213 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
214 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
215 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
216 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
217 Gulirisk European Serin Serinus serinus
218 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
219 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
220 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
221 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
222 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
223 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
224 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
225 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
226 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
227 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
228 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
229 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
230 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
231 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
232 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
233 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
234 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
235 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
236 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
237 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 237

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793