Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2021
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2021
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
6 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
7 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
8 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
9 Snadderand Gadwall Mareca strepera
10 Krikkand Common Teal Anas crecca
11 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
12 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
13 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
14 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
15 Bergand Greater Scaup Aythya marila
16 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
17 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
18 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
19 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
20 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
21 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
22 Laksand Goosander Mergus merganser
23 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
24 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
25 Islom Common Loon Gavia immer
26 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
27 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
28 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
29 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
30 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
31 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
32 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
33 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
34 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
35 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
36 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
37 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
38 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
39 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
40 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
41 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
42 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
43 Trane Common Crane Grus grus
44 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
45 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
46 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
47 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
48 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
49 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
50 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
51 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
52 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
53 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
54 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
55 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
56 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
57 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
58 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
59 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
60 Storjo Great Skua Stercorarius skua
61 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
62 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
63 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
64 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
65 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
66 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
67 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
68 Lomvi Common Murre Uria aalge
69 Alke Razorbill Alca torda
70 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
71 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
72 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
73 Skogdue Stock Dove Columba oenas
74 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
75 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
76 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
77 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
78 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
79 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
80 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
81 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
82 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
83 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
84 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
85 Linerle White Wagtail Motacilla alba
86 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
87 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
88 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
89 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
90 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
91 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
92 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
93 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
94 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
95 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
96 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
97 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
98 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
99 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
100 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
101 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
102 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
103 Kjøttmeis Great Tit Parus major
104 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
105 Skjære Common Magpie Pica pica
106 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
107 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
108 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
109 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
110 Ravn Common Raven Corvus corax
111 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
112 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
113 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
114 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
115 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
116 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
117 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
118 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
119 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
120 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
121 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
122 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
123 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
124 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
125 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
126 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
127 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 127

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793