Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
35             1
36 2345678
37 9101112131415
38 16171819202122
39 23242526272829
40 30            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 75   60  
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 6      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 1      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 17      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 42      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 42      
8 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 70 20 20  
10 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 1      
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 4   3  
12 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 8   8  
13 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 14      
15 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
16 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 2   2  
17 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1   1  
18 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 6      
19 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 100   80  
20 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 16 3 3  
21 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 2      
22 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus 1      
23 Glente Red Kite Milvus milvus 1      
24 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
25 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 4      
26 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 3      
27 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 2      
28 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 3      
29 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
30 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 1      
31 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
32 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus 1      
33 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 25      
34 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 10      
35 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
36 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 6      
37 Sandløper Sanderling Calidris alba 4      
38 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 35      
39 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 3      
40 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 145      
41 Brushane Ruff Calidris pugnax 60      
42 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
43 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 5      
44 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media 1      
45 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 18      
46 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 5      
47 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 9      
48 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 1      
49 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus 1      
50 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 4      
51 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 25   25  
52 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 15      
53 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 25      
54 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 3      
55 Alke Razorbill Alca torda 1   1  
56 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
57 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 3      
58 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 2      
59 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis 1      
60 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 20      
61 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 4      
62 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 1      
63 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi 1      
64 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 20      
65 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 300      
66 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
67 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 30      
68 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
69 Linerle White Wagtail Motacilla alba 4      
70 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 30      
71 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 40      
72 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 50      
73 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 10      
74 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 10      
75 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
76 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1      
77 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
78 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 15      
79 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 10      
80 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
81 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
82 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
83 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 8      
84 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 10      
85 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 25      
86 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 3      
87 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 15      
88 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 40      
89 Kjøttmeis Great Tit Parus major 10      
90 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 1      
91 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
92 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 10      
93 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 100      
94 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
95 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 34      
96 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 13      
97 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 50      
98 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 50      
99 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 20      
100 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 1      
101 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 80      
102 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 50      
103 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 10      
104 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 20      
105 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 21      
106 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
107 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla 1      
108 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 60      
Antall arter 108

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793