Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
35             1
36 2345678
37 9101112131415
38 16171819202122
39 23242526272829
40 30            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 5      
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 6      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 22      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 35      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 25      
7 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 102 47 35  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 7 5 2  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4 2 2  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 2   2  
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 33   33  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 23   15  
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 13      
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 8 8    
17 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 2      
18 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 5      
19 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 4      
20 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 2      
21 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus 1      
22 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
23 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 1      
24 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
25 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 15      
26 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 22      
27 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
28 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 6      
29 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 36      
30 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1      
31 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 110      
32 Brushane Ruff Calidris pugnax 20      
33 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
34 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 8      
35 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 11      
36 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
37 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 15   15  
38 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 4      
39 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 8      
40 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 70      
41 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 70      
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 1   1  
42 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 22      
43 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
44 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 3      
45 Trelerke Wood Lark Lullula arborea 5      
46 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 8      
47 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 30      
48 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 40      
49 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 750      
50 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 2      
51 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 35      
52 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
53 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 2      
54 Linerle White Wagtail Motacilla alba 2      
55 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 5      
56 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 15      
57 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
58 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 5      
59 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 13      
60 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
61 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 6      
62 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 10      
63 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 4      
64 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola 1      
65 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
66 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
67 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
68 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
69 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 4      
70 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 10      
71 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 1      
72 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 30      
73 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 100      
74 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
75 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 1      
76 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
77 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 40      
78 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 60      
79 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 12      
80 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
81 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 25      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 100      
83 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 1400      
84 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 3      
85 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 600      
86 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 100      
87 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 15      
88 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 10      
89 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 200      
90 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 2      
91 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 8      
92 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 25      
Antall arter 92

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793