Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juni 2012
<< I dag >>
 MTOTFLS
22         123
23 45678910
24 11121314151617
25 18192021222324
26 252627282930  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons 1   1  
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 21   21  
3 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis 1   1  
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 2      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 14     8
6 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 5 1 4  
7 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3 3    
8 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4 4    
9 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 7 6    
10 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 6 5 1  
11 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 221 218 3  
12 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 33 26 7  
13 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 2 2    
14 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 2      
15 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3      
16 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
17 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1 1    
18 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 6      
19 Storjo Great Skua Stercorarius skua 2 2    
20 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 17      
21 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
22 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 82      
23 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 11      
24 Lomvi Common Murre Uria aalge 1 1    
25 Alke Razorbill Alca torda 4 4    
26 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
27 Tårnseiler Common Swift Apus apus 16      
28 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 9      
29 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 3      
30 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 7      
31 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
32 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 5      
33 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 1      
34 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 3      
35 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 2      
36 Linerle White Wagtail Motacilla alba 2      
37 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
38 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
39 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 5      
40 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
41 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 4      
42 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
43 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
44 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
45 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 5      
46 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
47 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
48 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 3      
49 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
50 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
51 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
52 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
53 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 4      
54 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 71      
55 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 8      
56 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 12      
57 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 5      
58 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 9      
59 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 2      
60 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
Antall arter 60

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793