Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 1993
<< I dag >>
 MTOTFLS
13       1234
14 567891011
15 12131415161718
16 19202122232425
17 2627282930    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 24      
3 Knekkand Garganey Spatula querquedula 4      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 10   2  
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 10      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 15      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 50      
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2      
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 6   6  
10 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 12   4  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 8      
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 5   1  
13 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 2      
14 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
15 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 10      
16 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 7      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 30      
18 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 40      
19 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 10      
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 5      
21 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 15      
22 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8      
23 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
24 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 4      
25 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
26 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
27 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1 1    
28 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 200      
29 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 100      
30 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 15 15    
31 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 260 100    
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 30 20    
33 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 2    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 2 2    
34 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 2   2  
35 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 7 7    
36 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 8 7 1  
37 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 53 30 14  
38 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 3 3    
39 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus 1      
40 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
41 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 3      
42 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 2      
43 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
44 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo 1      
45 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
46 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 5      
47 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 10      
48 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
49 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
50 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
51 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 1      
52 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 30      
53 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 4      
54 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 4      
55 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 1      
56 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 50      
58 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
59 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
60 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
61 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
62 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
63 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 16      
64 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
65 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 6      
66 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
67 Linerle White Wagtail Motacilla alba 11      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
68 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 35      
69 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
70 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 6      
71 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 20      
72 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 2      
73 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 20      
74 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 4      
75 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
76 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 2      
77 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 77

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:30 06:20 X   50
06:30 09:00 X   150
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793