Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
17           12
18 3456789
19 10111213141516
20 17181920212223
21 24252627282930
22 31            


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3 3    
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 45 3 42  
3 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 131 129    
- Ringgås, underarten bernicla Dark-bellied Brant Goose Branta bernicla bernicla 1      
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brant Goose Branta bernicla hrota 1      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 38      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 1      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 20      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 37 5 2  
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 62   62  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1   1  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 20 14 6  
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 16 14 2  
12 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1 1    
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 165 114 51  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 61 26 35  
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 74 43 13  
16 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
17 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus 1      
18 Trane Common Crane Grus grus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 31      
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 7      
21 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 1      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
23 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
24 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 8      
25 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 6      
26 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 16      
27 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
28 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 7      
29 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 81 23 9  
30 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 121 26 3  
31 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 169 23    
32 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 94 17 3  
33 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 2    
34 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
35 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 6      
36 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
37 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
38 Tårnseiler Common Swift Apus apus 27      
39 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 3      
40 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 45      
41 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 7      
42 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 45      
43 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 4      
44 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 2      
45 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 34      
46 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 14      
47 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
48 Linerle White Wagtail Motacilla alba 37      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
49 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 8      
50 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
51 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia 1      
52 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 23      
53 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 1      
54 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 45      
55 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 21      
56 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 2      
57 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 15      
58 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 15      
59 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 6      
60 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 3      
61 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 24      
62 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 3      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 13      
64 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
65 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 20      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
67 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 14      
68 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 2      
69 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
70 Kjøttmeis Great Tit Parus major 6      
71 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
72 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 17      
73 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 63      
74 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
75 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 45      
76 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 39      
77 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 12      
78 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 20      
79 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 15      
80 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 4      
81 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 21      
82 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 25      
83 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 12      
84 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 15      
Antall arter 84

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
HallerudCharlotteCHA

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Ura
Grettestø
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:45 07:45 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:20 10:15 355 36 213
4 04:10 10:10 360 9 54
5 03:45 09:50 365 21 127
6 03:50 10:00 370 6 37
7 04:00 10:05 365 9 54
8 03:50 10:00 370 18 111
9 03:50 10:00 370 18 111
10 04:05 10:05 360 9 54
11 04:00 10:00 360 12 72
SUM         834

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793