Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2012
<< I dag >>
 MTOTFLS
18   123456
19 78910111213
20 14151617181920
21 21222324252627
22 28293031      


1. 1. Mai
17. 17. Mai
17. Kristi Himmelfartsdag
27. Pinsedag
28. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2      
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 307 307    
4 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 2 2    
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 21      
6 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 3      
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 1      
8 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 26     8
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 44     12
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 7   7  
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1   1  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 34 19 15  
13 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 30 13 7  
14 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 4   1  
15 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
16 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
17 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
18 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 27 21    
20 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 4 4    
21 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 39      
22 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 5      
23 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
24 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 7      
25 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
26 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 13 5    
27 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2 2    
28 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 25      
29 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 25      
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 80      
31 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides 1      
32 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
33 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
34 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 4      
35 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
36 Tårnseiler Common Swift Apus apus 2      
37 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 12      
38 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 30      
39 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 10      
40 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
41 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 15      
42 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 3      
43 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 5      
44 Linerle White Wagtail Motacilla alba 12      
45 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 2      
46 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 25      
47 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
48 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 8      
49 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 4      
50 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris 1      
51 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
52 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 2      
53 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 12      
54 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 2      
55 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 4      
56 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 5      
57 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
58 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
59 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
60 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
61 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
62 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 15      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 30      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
66 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
67 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 2      
68 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
69 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 15      
70 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 10      
71 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 20      
72 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 4      
Antall arter 72

Observatører
EtternavnFornavnInit
CopeRichardRDC
AbrahamsenJarl MariusJMA
BirkelandGeirGBI
GrimsbyGeirGGR

Observasjonsturer
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:50 07:50 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:00 11:30 450 36 270
4 04:00 11:30 450 9 67
5 04:00 11:30 450 21 157
6 04:00 11:30 450 6 45
7 04:00 11:30 450 9 67
8 04:00 11:30 450 18 135
9 04:00 11:30 450 18 135
10 04:00 11:30 450 9 67
11 04:00 11:30 450 12 90
SUM         1035

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793