Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juni 2019
<< I dag >>
 MTOTFLS
22           12
23 3456789
24 10111213141516
25 17181920212223
26 24252627282930


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2      
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 4      
4 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis 12      
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 6      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 5   1  
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2   2  
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 38 8 4 11
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 32 4 28  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3 3    
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1   1  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 10 9 1  
13 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1   1  
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1   1  
14 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 5 2 3  
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 52 25 27  
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 14   13  
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 7 5 2  
18 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 2      
19 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 10   3  
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
22 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1 1    
23 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3   2  
24 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 196 2 74  
25 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 131   26  
26 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 143   17  
27 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 101   6  
28 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 6 1 5  
29 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 1   1  
30 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
31 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 6      
32 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
33 Tårnseiler Common Swift Apus apus 42 2 16  
34 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 18      
35 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 16      
36 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
37 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 2      
38 Linerle White Wagtail Motacilla alba 9      
39 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
40 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
41 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 5      
42 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 13      
43 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
44 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
45 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
46 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 4      
47 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
48 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
49 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
50 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 4      
51 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 4      
52 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
53 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
54 Skjære Common Magpie Pica pica 1      
55 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 2      
56 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 8      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 184      
58 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 19      
59 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 6      
60 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 9      
61 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 6      
62 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
63 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 5      
64 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 8      
65 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 19      
66 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 4      
Antall arter 66

Observatører
EtternavnFornavnInit
CamarenaPaulina de L.PCG
PiculoRubénRPM
TalToharTT
FjærbuRolf JørnRJF
MarcussenSven IngeSIM

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Sjøfuglbua
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:35 07:35 X   180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Ingen ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Tilleggsinformasjon
Rain + strong wind E-SE

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793