Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1992
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1992
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
3 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
4 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
5 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
7 Grågås Greylag Goose Anser anser
8 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
9 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
10 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Snadderand Gadwall Anas strepera
14 Krikkand Common Teal Anas crecca
15 Amerikakrikkand Green-winged Teal Anas carolinensis
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Knekkand Garganey Anas querquedula
19 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
24 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Laksand Goosander Mergus merganser
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
33 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
34 Islom Great Northern Loon Gavia immer
35 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
36 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
37 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
38 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
39 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
40 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
41 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
42 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
43 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
44 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
45 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
46 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
47 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
48 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
49 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
50 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
51 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
52 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
53 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
54 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
55 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
56 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
57 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
58 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
59 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
60 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
61 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
62 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
63 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
64 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
65 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
66 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
67 Trane Common Crane Grus grus
68 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
69 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
70 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
71 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
72 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
73 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
74 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
75 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
76 Sandløper Sanderling Calidris alba
77 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
78 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
79 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
80 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
81 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
82 Brushane Ruff Calidris pugnax
83 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
84 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
85 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
86 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
87 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
88 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
89 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
90 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
91 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
92 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
93 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
94 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
95 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
96 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
97 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
98 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
99 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
100 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
101 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
102 Storjo Great Skua Stercorarius skua
103 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
104 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
105 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
106 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
107 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
108 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
109 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
110 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
111 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
112 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
113 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
114 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
115 Hvitvingesvartterne White-winged Tern Chlidonias leucopterus
116 Lomvi Common Murre Uria aalge
117 Alke Razorbill Alca torda
118 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
119 Alkekonge Little Auk Alle alle
120 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
121 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
122 Skogdue Stock Dove Columba oenas
123 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
124 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
125 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
126 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
127 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
128 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
129 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
130 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
131 Tårnseiler Common Swift Apus apus
132 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
133 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
134 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
135 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
136 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
137 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
138 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
139 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
140 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
141 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
142 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
143 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
144 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
145 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
146 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
147 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris
148 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
149 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
150 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
151 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
152 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
153 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
154 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
155 Linerle White Wagtail Motacilla alba
156 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
157 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
158 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
159 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
160 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
161 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
162 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
163 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
164 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
165 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
166 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
167 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
168 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
169 Svartflekktrost Dusky Thrush Turdus naumanni
170 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
171 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
172 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
173 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
174 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
175 Sumpsanger Savi´s Warbler Locustella luscinioides
176 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
177 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
178 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
179 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
180 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
181 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
182 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
183 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
184 Spottesanger Melodious Warbler Hippolais polyglotta
185 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
186 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
187 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
188 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
189 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
190 Østsanger Greenish Warbler Phylloscopus trochiloides
191 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
192 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
193 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
194 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
195 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
196 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
197 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
198 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
199 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
200 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
201 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
202 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
203 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
204 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
205 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
206 Kjøttmeis Great Tit Parus major
207 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
208 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
209 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
210 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
211 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
212 Skjære Common Magpie Pica pica
213 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
214 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
215 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
216 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
217 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
218 Ravn Common Raven Corvus corax
219 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
220 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
221 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
222 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
223 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
224 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
225 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
226 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
227 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
228 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
229 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
230 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
231 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
232 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
233 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
234 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
235 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
236 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
237 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
238 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
239 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
240 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
241 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
242 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 242

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793