Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1995
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1995
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
6 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
7 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
8 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
9 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
10 Snadderand Gadwall Anas strepera
11 Krikkand Common Teal Anas crecca
12 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
13 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
14 Knekkand Garganey Anas querquedula
15 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
16 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
17 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
18 Bergand Greater Scaup Aythya marila
19 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
20 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
21 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
22 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
23 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
24 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
25 Laksand Goosander Mergus merganser
26 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
27 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
28 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
29 Islom Great Northern Loon Gavia immer
30 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
31 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
32 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
33 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
34 Gulnebblire Cory´s Shearwater Calonectris diomedea
35 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
36 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
37 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
38 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
39 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
40 Egretthegre Great Egret Egretta alba
41 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
42 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
43 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
44 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
45 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
46 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
47 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
48 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
49 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
50 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
51 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
52 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
53 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
54 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
55 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
56 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
57 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
58 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
59 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
60 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
61 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
62 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
63 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
64 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
65 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
66 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
67 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
68 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
69 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
70 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
71 Sandløper Sanderling Calidris alba
72 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
73 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
74 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
75 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
76 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
77 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
78 Brushane Ruff Calidris pugnax
79 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
80 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
81 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
82 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
83 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
84 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
85 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
86 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
87 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
88 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
89 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
90 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
91 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
92 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
93 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
94 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
95 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
96 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
97 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
98 Storjo Great Skua Stercorarius skua
99 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
100 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
101 Kanadahettemåke Bonaparte´s Gull Larus philadelphia
102 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
103 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
104 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
105 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
106 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
107 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
108 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
109 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
110 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
111 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
112 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
113 Lomvi Common Murre Uria aalge
114 Alke Razorbill Alca torda
115 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
116 Alkekonge Little Auk Alle alle
117 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
118 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
119 Skogdue Stock Dove Columba oenas
120 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
121 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
122 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
123 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
124 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
125 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
126 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
127 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
128 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
129 Tårnseiler Common Swift Apus apus
130 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
131 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
132 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
133 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
134 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
135 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
136 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
137 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
138 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
139 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
140 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
141 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
142 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
143 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris
144 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
145 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
146 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
147 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
148 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
149 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
150 Linerle White Wagtail Motacilla alba
151 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
152 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
153 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
154 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
155 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
156 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
157 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
158 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
159 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
160 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
161 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
162 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
163 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
164 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
165 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
166 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
167 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
168 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
169 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
170 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
171 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
172 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
173 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
174 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
175 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
176 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
177 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
178 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
179 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
180 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
181 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
182 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
183 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
184 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
185 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
186 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
187 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
188 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
189 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
190 Kjøttmeis Great Tit Parus major
191 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
192 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
193 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
194 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
195 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
196 Skjære Common Magpie Pica pica
197 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
198 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
199 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
200 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
201 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
202 Ravn Common Raven Corvus corax
203 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
204 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
205 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
206 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
207 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
208 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
209 Gulirisk European Serin Serinus serinus
210 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
211 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
212 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
213 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
214 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
215 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
216 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
217 Polarsisik Arctic Redpoll Carduelis hornemanni
218 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
219 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
220 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
221 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
222 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
223 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
224 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
225 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
226 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
227 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
228 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 228

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793