Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1998
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1998
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
3 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
4 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
5 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
7 Grågås Greylag Goose Anser anser
8 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
9 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
10 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Snadderand Gadwall Anas strepera
14 Krikkand Common Teal Anas crecca
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Knekkand Garganey Anas querquedula
18 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
19 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
26 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Laksand Goosander Mergus merganser
31 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
32 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
33 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
34 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
35 Islom Great Northern Loon Gavia immer
36 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
37 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
38 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
39 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
40 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
41 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
42 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
43 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
44 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Oceanodroma leucorhoa
45 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
46 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
47 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
48 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
49 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
50 Svartglente Black Kite Milvus migrans
51 Glente Red Kite Milvus milvus
52 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
53 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
54 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
55 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
56 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
57 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
58 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
59 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
60 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
61 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
62 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
63 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
64 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
65 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
66 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
67 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
68 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
69 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
70 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
71 Trane Common Crane Grus grus
72 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
73 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
74 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
75 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
76 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
77 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
78 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
79 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
80 Sandløper Sanderling Calidris alba
81 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
82 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
83 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
84 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
85 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
86 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
87 Brushane Ruff Calidris pugnax
88 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
89 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
90 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
91 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
92 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
93 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
94 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
95 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
96 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
97 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
98 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
99 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
100 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
101 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
102 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
103 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
104 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
105 Storjo Great Skua Stercorarius skua
106 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
107 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
108 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
109 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
110 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
111 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
112 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
113 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
114 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
115 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
116 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
117 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
118 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
119 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
120 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
121 Lomvi Common Murre Uria aalge
122 Polarlomvi Brünnich´s Murre Uria lomvia
123 Alke Razorbill Alca torda
124 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
125 Alkekonge Little Auk Alle alle
126 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
127 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
128 Skogdue Stock Dove Columba oenas
129 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
130 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
131 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
132 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
133 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
134 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
135 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
136 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
137 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
138 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
139 Tårnseiler Common Swift Apus apus
140 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
141 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
142 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
143 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
144 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
145 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
146 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
147 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
148 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
149 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
150 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
151 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
152 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
153 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
154 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
155 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
156 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
157 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
158 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
159 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
160 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
161 Linerle White Wagtail Motacilla alba
162 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
163 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
164 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
165 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
166 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
167 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
168 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
169 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
170 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
171 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
172 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
173 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
174 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
175 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
176 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
177 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
178 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
179 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
180 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
181 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
182 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
183 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
184 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
185 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
186 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
187 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
188 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
189 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
190 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
191 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
192 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
193 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
194 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
195 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
196 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
197 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
198 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
199 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
200 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
201 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
202 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
203 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
204 Kjøttmeis Great Tit Parus major
205 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
206 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
207 Pirol Eurasian Golden Oriole Oriolus oriolus
208 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
209 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
210 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
211 Skjære Common Magpie Pica pica
212 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
213 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
214 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
215 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
216 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
217 Ravn Common Raven Corvus corax
218 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
219 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
220 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
221 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
222 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
223 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
224 Gulirisk European Serin Serinus serinus
225 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
226 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
227 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
228 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
229 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
230 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
231 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
232 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
233 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
234 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
235 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
236 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
237 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
238 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
239 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
240 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
241 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
242 Sibirspurv Yellow-breasted Bunting Emberiza aureola
243 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 243

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793