Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2018
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2005
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2005
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Snøgås Snow Goose Chen caerulescens
8 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
9 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
10 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
13 Snadderand Gadwall Anas strepera
14 Krikkand Common Teal Anas crecca
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Knekkand Garganey Anas querquedula
18 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
22 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
23 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
26 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
27 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
30 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
31 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
32 Islom Great Northern Loon Gavia immer
33 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
34 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
35 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
36 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
37 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
38 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
39 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
40 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
41 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
42 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
43 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
44 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
45 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
46 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
47 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
48 Stork White Stork Ciconia ciconia
49 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
50 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
51 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
52 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
53 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
54 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
55 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
56 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
57 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
58 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
59 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
60 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
61 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
62 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
63 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
64 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
65 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
66 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
67 Myrrikse Spotted Crake Porzana porzana
68 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
69 Trane Common Crane Grus grus
70 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
71 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
72 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
73 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
74 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
75 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
76 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
77 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
78 Sandløper Sanderling Calidris alba
79 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
80 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
81 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
82 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
83 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
84 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
85 Brushane Ruff Calidris pugnax
86 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
87 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
88 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
89 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
90 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
91 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
92 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
93 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
94 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
95 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
96 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
97 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
98 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
99 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
100 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
101 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
102 Polarsvømmesnipe Grey phalarope Phalaropus fulicarius
103 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
104 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
105 Storjo Great Skua Stercorarius skua
106 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
107 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
108 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
109 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
110 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
111 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
112 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
113 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
114 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
115 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
116 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
117 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
118 Rosenterne Roseate Tern Sterna dougallii
119 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
120 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
121 Lomvi Common Murre Uria aalge
122 Alke Razorbill Alca torda
123 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
124 Alkekonge Little Auk Alle alle
125 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
126 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
127 Skogdue Stock Dove Columba oenas
128 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
129 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
130 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
131 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
132 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
133 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
134 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
135 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
136 Tårnseiler Common Swift Apus apus
137 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
138 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
139 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
140 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
141 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
142 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
143 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
144 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
145 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
146 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
147 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
148 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
149 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
150 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
151 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
152 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
153 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
154 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
155 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
156 Vannpiplerke Water Pipit Anthus spinoletta
157 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
158 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
159 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
160 Linerle White Wagtail Motacilla alba
161 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
162 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
163 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
164 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
165 Sørnattergal Common Nightingale Luscinia megarhynchos
166 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
167 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
168 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
169 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
170 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
171 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
172 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
173 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
174 Svartstrupetrost Black-throated Thrush Turdus ruficollis atrogularis
175 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
176 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
177 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
178 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
179 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
180 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
181 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
182 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
183 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
184 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
185 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
186 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
187 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
188 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
189 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
190 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
191 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
192 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
193 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
194 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
195 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
196 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
197 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
198 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
199 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
200 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
201 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
202 Kjøttmeis Great Tit Parus major
203 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
204 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
205 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
206 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
207 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
208 Skjære Common Magpie Pica pica
209 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
210 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
211 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
212 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
213 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
214 Ravn Common Raven Corvus corax
215 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
216 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
217 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
218 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
219 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
220 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
221 Gulirisk European Serin Serinus serinus
222 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
223 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
224 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
225 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
226 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
227 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
228 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
229 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
230 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
231 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
232 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
233 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
234 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
235 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
236 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
237 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
238 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
239 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
240 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 240

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793