Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2014
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2014
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
8 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
9 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
12 Snadderand Gadwall Anas strepera
13 Krikkand Common Teal Anas crecca
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Knekkand Garganey Anas querquedula
17 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Bergand Greater Scaup Aythya marila
20 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
21 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
22 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
23 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
26 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
27 Laksand Goosander Mergus merganser
28 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
29 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
30 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
31 Islom Great Northern Loon Gavia immer
32 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
33 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
34 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
35 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
36 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
37 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
38 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
39 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
40 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
41 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
42 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
43 Egretthegre Great Egret Egretta alba
44 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
45 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
46 Glente Red Kite Milvus milvus
47 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
48 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
49 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
50 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
51 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
52 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
53 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
54 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
55 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
56 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
57 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
58 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
59 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
60 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
61 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
62 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
63 Myrrikse Spotted Crake Porzana porzana
64 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
65 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
66 Trane Common Crane Grus grus
67 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
68 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
69 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
70 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
71 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
72 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
73 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
74 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
75 Sandløper Sanderling Calidris alba
76 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
77 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
78 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
79 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
80 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
81 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
82 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
83 Brushane Ruff Calidris pugnax
84 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
85 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
86 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
87 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
88 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
89 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
90 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
91 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
92 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
93 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
94 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
95 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
96 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
97 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
98 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
99 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
100 Polarsvømmesnipe Grey phalarope Phalaropus fulicarius
101 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
102 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
103 Storjo Great Skua Stercorarius skua
104 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
105 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
106 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
107 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
108 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
109 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
110 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
111 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
112 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
113 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
114 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
115 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
116 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
117 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
118 Lomvi Common Murre Uria aalge
119 Alke Razorbill Alca torda
120 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
121 Alkekonge Little Auk Alle alle
122 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
123 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
124 Skogdue Stock Dove Columba oenas
125 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
126 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
127 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
128 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
129 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
130 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
131 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
132 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
133 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
134 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
135 Tårnseiler Common Swift Apus apus
136 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
137 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
138 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
139 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
140 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
141 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
142 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
143 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
144 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
145 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
146 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
147 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
148 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
149 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
150 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
151 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
152 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
153 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
154 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
155 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
156 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
157 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
158 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
159 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
160 Linerle White Wagtail Motacilla alba
161 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
162 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
163 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
164 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
165 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
166 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
167 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
168 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
169 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
170 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
171 Asiasvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus
172 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
173 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
174 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
175 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
176 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
177 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
178 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
179 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
180 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
181 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
182 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
183 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
184 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
185 Spottesanger Melodious Warbler Hippolais polyglotta
186 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
187 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
188 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
189 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
190 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
191 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
192 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
193 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
194 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
195 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
196 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
197 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
198 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
199 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
200 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
201 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
202 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
203 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
204 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
205 Kjøttmeis Great Tit Parus major
206 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
207 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
208 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
209 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
210 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
211 Skjære Common Magpie Pica pica
212 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
213 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
214 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
215 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
216 Ravn Common Raven Corvus corax
217 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
218 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
219 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
220 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
221 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
222 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
223 Gulirisk European Serin Serinus serinus
224 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
225 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
226 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
227 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
228 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
229 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
230 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
231 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
232 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
233 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
234 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
235 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
236 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
237 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
238 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
239 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
240 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
241 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
242 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 242

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793