Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2012
<< I dag >>
 MTOTFLS
18   123456
19 78910111213
20 14151617181920
21 21222324252627
22 28293031      


1. 1. Mai
17. 17. Mai
17. Kristi Himmelfartsdag
27. Pinsedag
28. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 22 9 11  
3 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus 1      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 13      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 3      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 60      
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 13 1 12  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1 1    
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3   3  
10 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 32 24 8  
11 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 3      
12 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus 1      
13 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
14 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo 1      
15 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
16 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 2      
17 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 21   21  
18 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
19 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1 1    
20 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 5      
21 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 2      
22 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 1   1  
23 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3   3  
24 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 15      
25 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 25      
26 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 30      
27 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 4      
28 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 5   5  
29 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
30 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 10      
31 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 8      
32 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 20      
33 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 6      
34 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 11      
35 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
36 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 4      
37 Linerle White Wagtail Motacilla alba 9      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
38 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
39 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
40 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 3      
41 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 16      
42 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
43 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 6      
44 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 5      
45 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 4      
46 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris 2      
47 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 2      
48 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 6      
49 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 10      
50 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
51 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
52 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 20      
53 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 4      
54 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 5      
55 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 5      
56 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 6      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 2      
58 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 20      
59 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
60 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 22      
61 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 2      
62 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
63 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 20      
64 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 10      
65 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 22      
66 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus 1      
67 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 6      
68 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 68

Observatører
EtternavnFornavnInit
CopeRichardRDC
BirkelandGeirGBI
GrastreitHelge RuneHRG
WoldMargretheMWO

Observasjonsturer
Gunnarshaug
Fyret
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:00 08:00 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø     X  
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 03:55 11:00 425 36 255
4 03:55 11:00 425 9 63
5 03:55 13:30 575 21 201
6 03:55 13:30 575 6 57
7 03:55 13:30 575 9 86
8 03:55 13:30 575 18 172
9 03:55 13:30 575 18 172
10 03:55 13:30 575 9 86
11 03:55 13:30 575 12 115
2 (="Be") 03:55 10:30 395 9 59
SUM         1269

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793