Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juli 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
27     12345
28 6789101112
29 13141516171819
30 20212223242526
31 2728293031    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 29      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 25   2  
3 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 30      
4 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 19      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 82      
7 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 5   5  
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 10 8 2  
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 9 3    
10 Tårnseiler Common Swift Apus apus 61 5    
11 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 7      
12 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 14      
13 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 15   5 3
14 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3      
15 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 9 6    
16 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 33      
17 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1 1    
18 Sandløper Sanderling Calidris alba 4      
19 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 5      
20 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
21 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 9      
22 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 11      
23 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 4      
24 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 4      
25 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 6      
26 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5 5    
27 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 207 5    
28 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
29 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 61 22    
30 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 103 7    
31 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 2    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2 2    
32 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 33 29 4  
33 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 88 46 16  
34 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 15 1 14  
35 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 11 2    
36 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus 1      
37 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
38 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
39 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos 1      
40 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
41 Skjære Common Magpie Pica pica 18      
42 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 59      
43 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
44 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 2      
45 Kjøttmeis Great Tit Parus major 16      
46 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 45      
47 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 25      
48 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 89      
49 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
50 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 30      
51 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 23      
52 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris 3      
53 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
54 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 4      
55 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 41      
56 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 23      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 487      
58 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 18      
59 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 5      
60 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
61 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
62 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 18      
63 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 3      
64 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 35      
- Steinskvett, underarten oenanthe Northern Wheatear Oenanthe oenanthe oenanthe 3      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 88      
66 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
67 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
68 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
69 Linerle White Wagtail Motacilla alba 79      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
70 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 60      
71 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
72 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 31      
73 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 69      
74 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 30      
75 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 106      
76 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 84      
77 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 12      
78 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
79 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 3      
80 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 23      
81 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 81

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
RøerJan ErikJER

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Ura
Borhauggarden
Vågsvoll
Skollevoll

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:55 05:25 X   30
05:26 07:55 X X 149
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:15 05:15 60 36 36
1 05:50 10:55 305 36 183
4 04:15 05:15 60 9 9
4 05:50 10:55 305 9 45
5 03:55 05:15 80 21 28
5 05:40 10:30 290 21 101
6 04:05 05:20 75 6 7
6 05:45 10:45 300 6 30
7 04:05 05:20 75 9 11
7 05:45 10:45 300 9 45
8 04:05 05:20 75 18 22
8 05:45 10:45 300 18 90
9 04:05 05:20 75 18 22
9 05:45 10:45 300 18 90
10 04:05 05:20 75 9 11
10 05:45 10:45 300 9 45
11 04:05 05:20 75 12 15
11 05:45 10:45 300 12 60
SUM         853

Tilleggsinformasjon
Raining 0450-0530

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793