Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2020
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2020
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
7 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
8 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
9 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
10 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
11 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
12 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
13 Knekkand Garganey Spatula querquedula
14 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
15 Snadderand Gadwall Mareca strepera
16 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
17 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
18 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
19 Krikkand Common Teal Anas crecca
20 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
21 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
22 Bergand Greater Scaup Aythya marila
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
25 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
26 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
27 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
28 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
29 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
30 Laksand Goosander Mergus merganser
31 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
32 Orrfugl Black Grouse Lyrurus tetrix
33 Lirype Willow Ptarmigan Lagopus lagopus
34 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
35 Tårnseiler Common Swift Apus apus
36 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
37 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
38 Skogdue Stock Dove Columba oenas
39 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
40 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
41 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
42 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
43 Trane Common Crane Grus grus
44 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
45 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
46 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
47 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
48 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
49 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
50 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
51 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
52 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
53 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
54 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
55 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
56 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
57 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
58 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
59 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
60 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
61 Brushane Ruff Calidris pugnax
62 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
63 Sandløper Sanderling Calidris alba
64 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
65 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
66 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
67 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
68 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
69 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
70 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
71 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
72 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
73 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
74 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
75 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
76 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
77 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
78 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
79 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
80 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
81 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
82 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Ichthyaetus melanocephalus
83 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
84 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
85 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
86 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
87 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
88 Kaspimåke Caspian Gull Larus cachinnans
89 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
90 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
91 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
92 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
93 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
94 Storjo Great Skua Stercorarius skua
95 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
96 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
97 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
98 Alkekonge Little Auk Alle alle
99 Lomvi Common Murre Uria aalge
100 Alke Razorbill Alca torda
101 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
102 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
103 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
104 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
105 Islom Common Loon Gavia immer
106 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
107 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
108 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
109 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
110 Stork White Stork Ciconia ciconia
111 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
112 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
113 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
114 Skjestork Eurasian Spoonbill Platalea leucorodia
115 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
116 Egretthegre Great Egret Ardea alba
117 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
118 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
119 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
120 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
121 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
122 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
123 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
124 Glente Red Kite Milvus milvus
125 Svartglente Black Kite Milvus migrans
126 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
127 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
128 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
129 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
130 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
131 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
132 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
133 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
134 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
135 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
136 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
137 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
138 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
139 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
140 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
141 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
142 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
143 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
144 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
145 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
146 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
147 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
148 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
149 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
150 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
151 Rødhalevarsler Red-tailed Shrike Lanius phoenicuroides
152 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
153 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
154 Skjære Common Magpie Pica pica
155 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
156 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
157 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
158 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
159 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
160 Ravn Common Raven Corvus corax
161 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
162 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
163 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
164 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
165 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
166 Kjøttmeis Great Tit Parus major
167 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
168 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
169 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
170 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
171 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
172 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
173 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
174 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
175 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
176 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
177 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
178 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
179 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
180 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
181 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
182 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
183 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
184 Tartarsanger Booted Warbler Iduna caligata
185 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
186 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
187 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
188 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
189 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
190 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
191 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
192 Rødtoppfuglekonge Common Firecrest Regulus ignicapilla
193 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
194 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
195 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
196 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
197 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
198 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
199 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
200 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
201 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
202 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
203 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
204 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
205 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
206 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
207 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
208 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
209 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
210 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
211 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
212 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
213 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
214 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
215 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
216 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
217 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
218 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
219 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
220 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
221 Linerle White Wagtail Motacilla alba
222 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
223 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
224 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
225 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
226 Vannpiplerke Water pipit Anthus spinoletta
227 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
228 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
229 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
230 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
231 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
232 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
233 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
234 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
235 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
236 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
237 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
238 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
239 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
240 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
241 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
242 Gulirisk European Serin Serinus serinus
243 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
244 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
245 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
246 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
247 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
248 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
249 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 249

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793