Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
17           12
18 3456789
19 10111213141516
20 17181920212223
21 24252627282930
22 31            


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2 2    
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 19      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 1      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 12   2  
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 14 3 3  
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1   1  
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 43 4 5  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 87 35 52  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 5 5    
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 8 8    
12 Laksand Goosander Mergus merganser 3 3    
13 Storfugl Western Capercaillie Tetrao urogallus 1      
14 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 1      
15 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 10 10    
16 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 152 44 100  
17 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 29 17 2  
18 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 67 57 4  
19 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 53 43 6  
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 9   3  
24 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1   1  
25 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 7   1  
26 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 5      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2 1    
28 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 5      
29 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 1   1  
30 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1 1    
31 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 56 1 18  
32 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 130 21 71  
33 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10 4 3  
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 95 11 2  
35 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 65 9 15  
36 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1 1    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 6   6  
37 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 3 1 2  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 4   4  
38 Alke Razorbill Alca torda 1   1  
39 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
40 Tårnseiler Common Swift Apus apus 2      
41 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
42 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 29      
43 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 4      
44 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 74 1    
45 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 7      
46 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 11      
47 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 29      
48 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 10      
49 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola 1      
50 Linerle White Wagtail Motacilla alba 12      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
51 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 1      
52 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
53 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 7      
54 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
55 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 2      
56 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 1      
57 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 44      
58 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 20      
59 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
60 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 10      
61 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 7      
62 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 30      
64 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 11      
65 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 56      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
67 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 20      
68 Kjøttmeis Great Tit Parus major 9      
69 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 5      
70 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2      
71 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 39 8    
72 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 52      
73 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 6      
74 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 5      
75 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 49      
76 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 7      
77 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
78 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 5      
79 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 27      
80 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 11      
81 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 12      
82 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 82

Observatører
EtternavnFornavnInit
HallerudCharlotteCHA
LopezAidaALG
LorentzenNils HelgeNHL
HaukvikTorjusTHA
KlunglandKjellKKL
KvarenesArvidARK
LangbråtenJonasJLA
NilsenEspen SundetESU
OlsenKnut S.KSO
PedersenBjørnBPE
ØdegårdJan OleJOØ

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Grettestø
Ogmundsrøysa
v/Steinodden

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:20 08:20 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
4 04:50 10:30 340 9 51
5 04:45 10:45 360 21 126
6 04:35 10:50 375 6 37
7 04:35 10:50 375 9 56
8 04:35 10:50 375 18 112
9 04:35 10:50 375 18 112
10 04:35 10:50 375 9 56
11 04:35 10:50 375 12 75
SUM         627

Tilleggsinformasjon
SØ bris

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793