Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2008
<< I dag >>
 MTOTFLS
18       1234
19 567891011
20 12131415161718
21 19202122232425
22 262728293031  


1. 1. Mai
1. Kristi Himmelfartsdag
11. Pinsedag
12. 2. Pinsedag
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 5      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 57      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 21 1    
4 Snadderand Gadwall Anas strepera 8      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 45      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 15      
7 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
8 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 29   29  
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 100      
10 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 17   17  
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 61 26 35  
12 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 4      
13 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 23      
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 10 5    
15 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 22 21 1  
16 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1      
17 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 9 3 6  
18 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 25 25    
19 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 58 25 3  
20 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 15 8 5  
21 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3      
22 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 3      
23 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
24 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus 1      
25 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
26 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
27 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 12      
28 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 10      
29 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 63      
30 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 60      
31 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 15      
32 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 23   1  
33 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 11      
34 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 13      
35 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
36 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
37 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 2      
38 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus 1      
39 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 80      
40 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 25      
41 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
42 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 260      
43 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus 1      
44 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 30      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 2   2  
45 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 4   4  
46 Lomvi Common Murre Uria aalge 2   2  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2   2  
47 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
48 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 4      
49 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 4      
50 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
51 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 37      
52 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 110      
53 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 150      
54 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
55 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 10      
56 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 50      
57 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 5      
58 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 2      
59 Linerle White Wagtail Motacilla alba 35      
60 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
61 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
62 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 15      
63 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
64 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 50      
65 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 1      
66 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 7      
67 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 50      
68 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 5      
69 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
70 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
71 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 5      
72 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 3      
73 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 7      
74 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
75 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 30      
76 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
77 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 2      
78 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
79 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
80 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
81 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 10      
82 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
83 Ravn Common Raven Corvus corax 3      
84 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 150      
85 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 2      
86 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 30      
87 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
88 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 7      
89 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 4      
90 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 5      
91 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 15      
92 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 1      
- Gråsisik, underarten flammea Common Redpoll Carduelis flammea flammea 1      
93 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 2      
94 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 8      
95 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 15      
Antall arter 95

Observatører
EtternavnFornavnInit
BunesVegardVBU
HeggøyOddvarODH
MagnussenJørn HelgeJHM
OlsenKentKOL
Sjolte RankePeterPSR

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng X      
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 00:00 23:59 1439 36 863
4 00:00 23:59 1439 9 215
5 00:00 23:59 1439 21 503
6 00:00 23:59 1439 6 143
7 00:00 23:59 1439 9 215
8 00:00 23:59 1439 18 431
9 00:00 23:59 1439 18 431
10 00:00 23:59 1439 9 215
11 00:00 23:59 1439 12 287
31 00:00 23:59 1439 9 215
32 00:00 23:59 1439 9 215
33 00:00 23:59 1439 9 215
34 00:00 23:59 1439 9 215
SUM         4173

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793