Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2008
<< I dag >>
 MTOTFLS
18       1234
19 567891011
20 12131415161718
21 19202122232425
22 262728293031  


1. 1. Mai
1. Kristi Himmelfartsdag
11. Pinsedag
12. 2. Pinsedag
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 135 135    
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 2 2    
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 21      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 4 4    
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 7      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 52 4 3 20
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 71 9 62  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6 1 5  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 18 10 8  
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 14 14    
12 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 2 2    
13 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 3 3    
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 33 33    
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 22 7 8  
16 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 47 36 8  
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 2      
18 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 34 26    
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 12      
21 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus 6      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 14      
23 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 50      
24 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 3      
25 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 9      
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
28 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 7      
29 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8      
30 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 6      
31 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 2      
32 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 12 4    
33 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 15 15    
34 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 100      
35 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 150      
36 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 30      
37 Alke Razorbill Alca torda 1 1    
38 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1 1    
39 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 4      
40 Skogdue Stock Dove Columba oenas 6      
41 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 42      
42 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 3      
43 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
44 Tårnseiler Common Swift Apus apus 6      
45 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
46 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 5      
47 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 25      
48 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 6      
49 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 35      
50 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 5      
51 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
52 Linerle White Wagtail Motacilla alba 12      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 2      
53 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
54 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
55 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
56 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 25      
57 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
58 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 35      
59 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 7      
60 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
61 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 2      
62 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
63 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 2      
64 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 8      
65 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
66 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
67 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 6      
68 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
69 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
70 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
71 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
72 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
73 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 24      
74 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
75 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 30      
76 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 20      
77 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
78 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 15      
79 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 20      
80 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
81 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 4      
82 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
83 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 10      
84 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 6      
85 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
Antall arter 85

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
BerntsenMartonMBE
BunesVegardVBU
HeggøyOddvarODH
HvedingHåvarHHV
OlsenKåreKAO
SeimBjørn-Tore RekveBRS

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:15 09:30 X X 255
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 03:55 10:00 365 36 219
4 03:55 10:00 365 9 54
5 03:55 10:00 365 21 127
6 03:55 10:00 365 6 36
7 03:55 10:00 365 9 54
8 03:55 10:00 365 18 109
9 03:55 10:00 365 18 109
10 03:55 10:00 365 9 54
11 03:55 10:00 365 12 73
31 03:55 08:00 245 9 36
32 03:55 08:00 245 9 36
33 03:55 08:00 245 9 36
34 03:55 08:00 245 9 36
SUM         986

Tilleggsinformasjon
Redusert merking pga lite fugl

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793