Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Festival 2020
Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


November 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
44         123
45 45678910
46 11121314151617
47 18192021222324
48 252627282930  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 3      
2 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 13      
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 85      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 100      
5 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2      
6 Bergand Greater Scaup Aythya marila 1      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 50      
8 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 7   4  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 20 4 16  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 5      
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 55 5    
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2 1    
13 Laksand Goosander Mergus merganser 8      
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 2 1 1  
15 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 2 1 1  
16 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 7   7  
17 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 145   130  
18 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 7 2    
19 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 3 1    
20 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 1      
21 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3      
23 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 50      
25 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
26 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 17 7    
27 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 23 7    
28 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 250      
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 25      
30 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 7   6  
31 Lomvi Common Murre Uria aalge 17 11 6  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 20 12 8  
32 Alke Razorbill Alca torda 6 2 4  
33 Alkekonge Little Auk Alle alle 1620 1560 60  
34 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 8      
35 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 12      
36 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 60      
37 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 2      
38 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 50      
39 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 40      
40 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 580      
41 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 10      
42 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 40      
43 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1000      
44 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
45 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 5      
46 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
47 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
48 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 20      
49 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 1      
50 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 30      
51 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 70      
52 Kjøttmeis Great Tit Parus major 5      
53 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 1      
54 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
55 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 170      
56 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 25      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 2000      
58 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 35      
59 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 250      
60 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 60      
61 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 4      
62 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 26      
63 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 2      
64 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 130      
65 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 40      
66 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 3      
67 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 4      
68 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 35      
Antall arter 68

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793