Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


November 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
44         123
45 45678910
46 11121314151617
47 18192021222324
48 252627282930  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 2      
2 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 40      
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 6      
4 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1      
5 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 18   7  
6 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 32   28  
7 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 6      
8 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 23   6  
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4   4  
10 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1   1  
11 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 8      
12 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 20      
13 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 1      
14 Alkekonge Little Auk Alle alle 1700   1700  
15 Lomvi Common Murre Uria aalge 54   54  
16 Alke Razorbill Alca torda 84   84  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 30   30  
17 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 2   2  
18 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 23   23  
19 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2      
20 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 25      
21 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 90      
22 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10      
23 Islom Common Loon Gavia immer 1   1  
24 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 2 2    
25 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 43   33  
26 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 13      
27 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 2      
28 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
29 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 1      
30 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
31 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 2      
32 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus 1      
33 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
34 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 80      
35 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 22      
36 Ravn Common Raven Corvus corax 8      
37 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 60      
38 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 3      
39 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 200      
40 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
41 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
42 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
43 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 20      
44 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 5      
45 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 120      
46 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
47 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 10      
48 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 160      
49 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
50 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 20      
51 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 12      
52 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 25      
53 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 65      
54 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 20      
55 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 35      
56 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 5      
57 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 10      
58 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 2      
59 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 2      
60 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 2      
61 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
Antall arter 61

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793