Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2019
<< I dag >>
 MTOTFLS
141234567
15 891011121314
16 15161718192021
17 22232425262728
18 2930          


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3      
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 1      
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 3      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 10 2    
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 11      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 9 1    
7 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2 2    
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 34 10 10  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 36 15 21  
10 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2 2    
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 15 9 4  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 133 133    
13 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 2 2    
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 36 24 5  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 23 13 7  
16 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 50 45 5  
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3 1 1  
18 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 13 10    
20 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 4      
21 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 5      
22 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 5 3    
23 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
24 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
25 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
26 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
27 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 31 30 1  
28 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 253 246    
29 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 72 72    
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 63 54    
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 85 82 1  
32 Lomvi Common Murre Uria aalge 1 1    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2 2    
33 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 28      
34 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 3      
35 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
36 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 21      
37 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 14 1    
38 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 49 16    
39 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 7      
40 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 22      
41 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 5      
42 Linerle White Wagtail Motacilla alba 17      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
43 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 2      
44 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 10      
45 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 6      
46 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros 1      
47 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
48 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 2      
49 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 40      
50 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
51 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 2      
52 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 6      
53 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
54 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
55 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 5      
56 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 4      
57 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 15      
58 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
59 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
60 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 1      
61 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
62 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 11 1    
63 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2 1    
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 23      
65 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 6      
66 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
67 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 19      
68 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
69 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
70 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 11      
71 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 43 10    
72 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 4      
73 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 27      
74 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 3      
75 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 75

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
LorentzenNils HelgeNHL
PiculoRubénRPM
BlandholKjellKJB
EspenRogerROE
FolgerøLailaLFO
MarcussenSven IngeSIM
SellePer MortenPMS

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:45 08:45 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 05:05 11:10 365 36 219
4 05:05 11:10 365 9 54
5 04:45 10:50 365 21 127
6 04:55 11:00 365 6 36
7 04:55 11:00 365 9 54
8 04:55 11:00 365 18 109
9 04:55 11:00 365 18 109
10 04:55 11:00 365 9 54
11 04:55 11:00 365 12 73
SUM         839

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793