Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2006
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2006
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
3 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
4 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
5 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
7 Grågås Greylag Goose Anser anser
8 Snøgås Snow Goose Chen caerulescens
9 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
10 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
11 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
12 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
13 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
14 Snadderand Gadwall Anas strepera
15 Krikkand Common Teal Anas crecca
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Knekkand Garganey Anas querquedula
19 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
20 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
21 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
22 Bergand Greater Scaup Aythya marila
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
25 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
26 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
27 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
28 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Laksand Goosander Mergus merganser
31 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
32 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
33 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
34 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
35 Islom Great Northern Loon Gavia immer
36 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
37 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
38 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
39 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
40 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
41 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
42 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
43 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
44 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
45 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
46 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
47 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
48 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
49 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
50 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
51 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
52 Svartglente Black Kite Milvus migrans
53 Glente Red Kite Milvus milvus
54 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
55 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
56 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
57 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
58 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
59 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
60 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
61 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
62 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
63 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
64 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
65 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
66 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
67 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
68 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
69 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
70 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
71 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
72 Trane Common Crane Grus grus
73 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
74 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
75 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
76 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
77 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
78 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
79 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
80 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
81 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
82 Sandløper Sanderling Calidris alba
83 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
84 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
85 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
86 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
87 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
88 Brushane Ruff Calidris pugnax
89 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
90 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
91 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
92 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
93 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
94 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
95 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
96 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
97 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
98 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
99 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
100 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
101 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
102 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
103 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
104 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
105 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
106 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
107 Storjo Great Skua Stercorarius skua
108 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
109 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
110 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
111 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
112 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
113 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
114 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
115 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
116 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
117 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
118 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
119 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
120 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
121 Dvergterne Little Tern Sternula albifrons
122 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
123 Lomvi Common Murre Uria aalge
124 Polarlomvi Brünnich´s Murre Uria lomvia
125 Alke Razorbill Alca torda
126 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
127 Alkekonge Little Auk Alle alle
128 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
129 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
130 Skogdue Stock Dove Columba oenas
131 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
132 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
133 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
134 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
135 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
136 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
137 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
138 Tårnseiler Common Swift Apus apus
139 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
140 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
141 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
142 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
143 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
144 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
145 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
146 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
147 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
148 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
149 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
150 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
151 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
152 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
153 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
154 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
155 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
156 Vannpiplerke Water Pipit Anthus spinoletta
157 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
158 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
159 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
160 Linerle White Wagtail Motacilla alba
161 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
162 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
163 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
164 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
165 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
166 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
167 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
168 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
169 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
170 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
171 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
172 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
173 Svartstrupetrost Black-throated Thrush Turdus ruficollis atrogularis
174 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
175 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
176 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
177 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
178 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
179 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
180 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
181 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
182 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
183 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
184 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
185 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
186 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
187 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
188 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
189 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
190 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
191 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
192 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
193 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
194 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
195 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
196 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
197 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
198 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
199 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
200 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
201 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
202 Kjøttmeis Great Tit Parus major
203 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
204 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
205 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
206 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
207 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
208 Skjære Common Magpie Pica pica
209 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
210 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
211 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
212 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
213 Ravn Common Raven Corvus corax
214 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
215 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
216 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
217 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
218 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
219 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
220 Gulirisk European Serin Serinus serinus
221 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
222 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
223 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
224 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
225 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
226 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
227 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
228 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
229 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
230 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
231 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
232 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
233 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
234 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
235 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
236 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
237 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
238 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 238

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793