Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2003
<< I dag >>
 MTOTFLS
40     12345
41 6789101112
42 13141516171819
43 20212223242526
44 2728293031    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1   1  
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 170   170  
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 3      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 25      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 35      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 80      
7 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 45      
9 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 7   5  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 24   24  
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6   6  
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 19      
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4      
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 9   9  
15 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 3 1 2  
16 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 4      
17 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 370      
18 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 3      
19 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 7      
20 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
21 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 2      
22 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 25      
23 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 7      
24 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 2      
25 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
26 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus 1      
27 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 5      
28 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 30      
29 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 1      
30 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 10      
31 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 40      
32 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1   1  
33 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 10      
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
35 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
36 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1   1  
37 Alke Razorbill Alca torda 26   26  
38 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 10      
39 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 45      
40 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 4      
41 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 4      
42 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 8      
43 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor 2      
44 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
45 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 3      
46 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 25      
47 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 10      
48 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 4      
49 Linerle White Wagtail Motacilla alba 1      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
50 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 19      
51 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 15      
52 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
53 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 4      
54 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
55 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 40      
56 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 500      
57 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 50      
58 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 400      
59 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 3      
60 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
61 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 40      
62 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 10      
63 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
64 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 30      
65 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 25      
66 Kjøttmeis Great Tit Parus major 30      
67 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 1      
68 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor 1      
69 Skjære Common Magpie Pica pica 15      
70 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 1000      
71 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 50      
72 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 200      
73 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 40      
74 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 40      
75 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 50      
76 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 300      
77 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 60      
78 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 10      
79 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 15      
80 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 10      
81 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 7      
82 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 7      
83 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 15      
84 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 1      
85 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 35      
86 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 2      
87 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 30      
88 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 30      
Antall arter 88

Observatører
EtternavnFornavnInit
EggenMartinMEG
GundersenGunnarGGU
HellerenTollefTHE

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng X      
Sjø   X    
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 09:45 23:59 854 36 512
4 09:45 23:59 854 9 128
5 09:45 23:59 854 21 298
6 09:45 23:59 854 6 85
7 09:45 23:59 854 9 128
8 09:45 23:59 854 18 256
9 09:45 23:59 854 18 256
10 09:45 23:59 854 9 128
11 09:45 23:59 854 12 170
SUM         1964

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793