Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1999
<< I dag >>
 MTOTFLS
17           12
18 3456789
19 10111213141516
20 17181920212223
21 24252627282930
22 31            


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 15      
3 Snadderand Gadwall Mareca strepera 2      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 4      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 3      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 2      
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 12      
8 Bergand Greater Scaup Aythya marila 4 4    
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 40      
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 13      
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 100      
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
13 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 3      
14 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 1      
15 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 10      
16 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur 1      
17 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 10      
18 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra 1      
19 Trane Common Crane Grus grus 2      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 50      
21 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 60      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 20      
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 2      
24 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus 8      
25 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 4      
26 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 20      
27 Brushane Ruff Calidris pugnax 1      
28 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 10      
29 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 5      
30 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
31 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
32 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
33 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
34 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 2      
35 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 20      
36 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 150      
37 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
38 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
39 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
40 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 1 1    
41 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 10 10    
42 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus 1 1    
43 Alkekonge Little Auk Alle alle 1      
44 Lomvi Common Murre Uria aalge 3      
45 Alke Razorbill Alca torda 1      
- Alker Alcidae Alcidae 20      
46 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 88 88    
47 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 3 3    
- Ub. Små-/storlom Red-throated Loon/Black-throated Loon Gavia stellata/arctica 3      
48 Islom Common Loon Gavia immer 7 7    
49 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 30 30    
50 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 140 140    
51 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 11 11    
52 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
53 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 20      
54 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2      
55 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
56 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 30      
57 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
58 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 3      
59 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 2      
60 Kjøttmeis Great Tit Parus major 10      
61 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
62 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla 1      
63 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 1      
64 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 32      
65 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
66 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 20      
67 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 3      
68 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
69 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
70 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 2      
71 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 1      
72 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
73 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 1      
74 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 30      
75 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 10      
76 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 20      
77 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
78 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 5      
79 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
80 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
81 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 15      
82 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 100      
83 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 20      
84 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
85 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
86 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten thunbergi Grey-headed Wagtail Motacilla flava thunbergi 1      
87 Linerle White Wagtail Motacilla alba 20      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
88 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 40      
89 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
90 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 10      
91 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 15      
92 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 11      
93 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 150      
94 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 10      
95 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
96 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 36      
97 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 20      
98 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 5      
Antall arter 98

Observatører
EtternavnFornavnInit
AndersenTommy AndreTAA
EggenMartinMEG
HalsJon LudvigJLH
WeXhal AndersenTrulsTWA

Observasjonsturer
Gunnarshaug
Fyret
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 00:00 14:00 840 36 504
4 00:00 14:00 840 9 126
5 00:00 14:00 840 21 294
6 00:00 14:00 840 6 84
7 00:00 14:00 840 9 126
8 00:00 14:00 840 18 252
9 00:00 14:00 840 18 252
10 00:00 14:00 840 9 126
11 00:00 14:00 840 12 168
SUM         1932

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793