Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juli 2009
<< I dag >>
 MTOTFLS
27     12345
28 6789101112
29 13141516171819
30 20212223242526
31 2728293031    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 14      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 32     27
3 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 3      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 18      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 3      
6 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 150      
8 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1      
10 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 2      
11 Tårnseiler Common Swift Apus apus 15      
12 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
13 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
14 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 31   8  
15 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 19      
16 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 14      
17 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 1      
18 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 15      
19 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 8      
20 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 20      
21 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 5      
22 Brushane Ruff Calidris pugnax 6      
23 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 6      
24 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 3      
25 Sandløper Sanderling Calidris alba 2      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 70      
27 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 2      
28 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos 2      
29 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 12      
30 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 40      
31 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 22      
32 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 43      
33 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 18      
34 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
35 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 25      
36 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 500      
37 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 600      
38 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 80      
39 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 120      
40 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 100      
41 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 2      
42 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 12 12    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1   1  
43 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 5 2 3  
44 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 16 13 3  
45 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 8      
46 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 2      
47 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5 4    
48 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
49 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
50 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 2      
51 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
52 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 3      
53 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
54 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
55 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 20      
56 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 10      
57 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 20      
58 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 3      
59 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 10      
60 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 7      
61 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
62 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 2      
63 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
64 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 1      
65 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 200      
66 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
67 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 3      
68 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
69 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
70 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
71 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
72 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
73 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 40      
74 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 100      
75 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
76 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 10      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
77 Linerle White Wagtail Motacilla alba 30      
78 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 20      
79 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 20      
80 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 35      
81 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 65      
82 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 2      
83 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 18      
84 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 10      
85 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 180      
86 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 6      
87 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 10      
88 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 12      
89 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 89

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
OlsenKåreKAO
SlessorOliverORS
AbrahamsenJarl MariusJMA
BunesVegardVBU
HeggøyOddvarODH
HelbergMortenMHE
JohannessenØivind WathneØWJ
PedersenMartin LieMPE
RiserChristian WexelsCWR

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Heimrejordene
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 03:30 15:30 720 36 432
4 03:30 15:30 720 9 108
5 03:30 15:30 720 21 252
6 03:30 15:30 720 6 72
7 03:30 15:30 720 9 108
8 03:30 15:30 720 18 216
9 03:30 15:30 720 18 216
10 03:30 15:30 720 9 108
11 03:30 15:30 720 12 144
SUM         1656

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793