Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juli 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
27     12345
28 6789101112
29 13141516171819
30 20212223242526
31 2728293031    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 14   14  
2 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 7     5
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 20 1 4  
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 4   4  
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 26      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 1   1  
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 60      
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 13   13  
10 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 3 3    
11 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 5      
12 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 4      
13 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 83   67  
14 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 2      
15 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 6   1  
16 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6   2  
17 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 97   97  
18 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1   1  
19 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 11   11  
20 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 58   58  
21 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 25   25  
22 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 4      
23 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 3      
24 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 1      
25 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 10 10    
26 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1      
27 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 108 13 17  
28 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 33 1 11  
29 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 103 23 7  
30 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 171 15 25  
31 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 484 472 12  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 7 4 3  
32 Storjo Great Skua Stercorarius skua 8   8  
33 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 3   3  
34 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1 1    
35 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 157 25 113  
36 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 62 22 24  
37 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 7 1 4  
38 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 4 2    
39 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
40 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
41 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
42 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 1      
43 Kjøttmeis Great Tit Parus major 5      
44 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 1      
45 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 11      
46 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 73   15  
47 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 8      
48 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 7      
49 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris 1      
50 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 3      
51 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 5      
52 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 7      
53 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 380      
54 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 7      
55 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
56 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 21      
57 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 8      
58 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
59 Linerle White Wagtail Motacilla alba 20      
60 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 16      
61 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 2      
62 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 15      
63 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 41      
64 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 6      
65 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 10      
66 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 4      
67 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
68 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 3      
69 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 69

Observatører
EtternavnFornavnInit
LopezAidaALG
NinouChristinaCNI
PiculoRubénRPM
BentsenThomasTBE
TorlandKlaus MaløyaKLT

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Sjøfuglbua
Skarvodden
Sevika
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:15 08:15 X   180
08:16 09:00 X   44
14:30 16:00 X   90
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 04:35 08:35 240 21 84
6 04:45 08:45 240 6 24
7 04:45 08:45 240 9 36
8 04:45 08:45 240 18 72
9 04:45 08:45 240 18 72
10 04:45 08:45 240 9 36
11 04:45 08:45 240 12 48
SUM         372

Tilleggsinformasjon
Rain + Wind SE (turning to SW onthe afternoon)

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793