Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
13       1234
14 567891011
15 12131415161718
16 19202122232425
17 2627282930    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 39      
3 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 13      
4 Knekkand Garganey Spatula querquedula 1      
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 46 3 3  
6 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2   2  
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 44 12 31  
8 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 21 14 4  
10 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 15 15    
11 Islom Common Loon Gavia immer 2 1    
12 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1 1    
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 17 9 7  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 60 21 17  
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 111 80 21  
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 2      
17 Stork White Stork Ciconia ciconia 2      
18 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 4 2    
19 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus 1      
20 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
21 Trane Common Crane Grus grus 3      
22 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 7      
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
24 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 51      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
26 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1      
27 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 1      
28 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8   1  
29 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
30 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 125 15 1  
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 16   6  
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 54 9    
34 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus 1 1    
35 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 16 3 7  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 3 2 1  
36 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 7      
37 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 6      
38 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 4      
39 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 8      
40 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 118      
41 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 13      
42 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 71      
43 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 3      
44 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
45 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 146      
46 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 12      
47 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
48 Linerle White Wagtail Motacilla alba 59      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 6      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 3      
49 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 6      
50 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 26      
51 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 6      
52 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 62      
53 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 22      
54 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1      
55 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 9      
56 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
57 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 4      
58 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 13      
59 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
60 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
61 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
62 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
63 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 1      
64 Kjøttmeis Great Tit Parus major 12      
65 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
66 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 4      
67 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 81      
68 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 4      
69 Ravn Common Raven Corvus corax 6      
70 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 29      
71 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 26      
72 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 12      
73 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 37      
74 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 12      
75 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
76 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 27      
77 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 4      
78 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 16      
79 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 6 6    
80 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
81 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 21      
82 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 82

Observatører
EtternavnFornavnInit
BeckmannLara MaleenLMB
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
LorentzenNils HelgeNHL
LangbråtenJonasJLA
OsbakPetterPEO

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Heimrejordene
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Borhauggarden
Grettestø
Vågsvoll
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:40 08:40 X   180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:50 11:20 390 36 234
4 04:45 11:30 405 9 60
5 04:40 11:35 415 21 145
6 04:30 11:40 430 6 43
7 04:30 11:40 430 9 64
8 04:30 11:40 430 18 129
9 04:30 11:40 430 18 129
10 04:30 11:40 430 9 64
11 04:30 11:40 430 12 86
SUM         956

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793