Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
35     12345
36 6789101112
37 13141516171819
38 20212223242526
39 27282930      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 1      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 6      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 38   1  
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 62      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 11      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 68 12 15  
7 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1 1    
8 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2      
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 5 1    
10 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 15      
11 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 3      
12 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
13 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 4      
14 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 66   60  
15 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 16      
16 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 4      
17 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 1      
18 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 32      
19 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 1   1  
20 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 2      
21 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 47      
22 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
23 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1   1  
24 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 4 2 1  
25 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 35      
26 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 132 12 42  
27 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 1      
28 Lomvi Common Murre Uria aalge 4   4  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 23 4 17  
29 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1      
30 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 15   15  
31 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 155 14 129  
32 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 18 2 8  
33 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 29 3 26  
34 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 8      
35 Egretthegre Great Egret Ardea alba 1      
36 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 40   23  
37 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
38 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 2      
39 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 33      
40 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
41 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius 1      
42 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 2      
43 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
44 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
45 Skjære Common Magpie Pica pica 12      
46 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 17      
47 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
48 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 160      
49 Ravn Common Raven Corvus corax 12      
50 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 3      
51 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
52 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 150      
53 Kjøttmeis Great Tit Parus major 9      
54 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 194   20  
55 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 88   28  
56 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 1      
57 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
58 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
59 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 27      
60 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 16      
61 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 3      
62 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 413 264    
63 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 9      
64 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
65 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 7      
66 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
67 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 2      
68 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 13      
69 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 7      
70 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
71 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 7      
72 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 16   4  
73 Linerle White Wagtail Motacilla alba 7      
74 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 415   50  
75 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 233   25  
76 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 309   15  
77 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 105 15 49  
78 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 2   1  
79 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 292 84 67  
80 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 23   20  
- Gråsisik, underarten flammea Common Redpoll Acanthis flammea flammea 23   20  
81 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 7   6  
82 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 126 11    
- Korsnebber Loxia sp. Loxia sp. 113   15  
83 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 101 36 42  
84 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 97   68  
85 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 48   21  
86 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 30   17  
Antall arter 86

Observatører
EtternavnFornavnInit
AustadAnne-MarieAMA
GundersenGunnarGGU
KleinJohannaJKL
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
Kvalø PetersenLauraLKV
LillehammerHeidiHLH
SannesSteinarSSA
ThorsenTormodTTH

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Ura
Borhauggarden
Grettestø
Vågsvoll
Skollevoll

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:30 10:30 X X 180
10:31 11:30 X X 59
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 06:40 12:40 360 36 216
4 06:40 12:40 360 9 54
5 06:30 12:35 365 21 127
6 06:35 12:35 360 6 36
7 06:35 12:35 360 9 54
8 06:35 12:35 360 18 108
9 06:35 12:35 360 18 108
10 06:35 12:35 360 9 54
11 06:35 12:35 360 12 72
Owls 20:30 23:59 209 12 41
SUM         871

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793