Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2023
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2023
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


November 2022
<< I dag >>
 MTOTFLS
44   123456
45 78910111213
46 14151617181920
47 21222324252627
48 282930        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 17      
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1 1    
3 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons 1      
4 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 89      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 175      
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 24      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 25 2 2  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 8   7  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 79 2 61  
11 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2      
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 14      
13 Laksand Goosander Mergus merganser 2 2    
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 8 2 1  
15 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 12      
16 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 3      
17 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 3      
18 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola 1      
19 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 15      
20 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 21 14 7  
21 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 34   3  
22 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 21      
23 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 114      
24 Lomvi Common Murre Uria aalge 6 3 3  
25 Alke Razorbill Alca torda 48 35 13  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 50 31 19  
26 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1 1    
27 Islom Common Loon Gavia immer 1   1  
- Ub. Is-/gulnebblom Common Loon/Yellow-billed Loon Gavia immer/adamsii 1   1  
28 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 32 20 12  
29 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 59 8 51  
30 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 8 3 3  
31 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 4      
32 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 9      
33 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
34 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 2      
35 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 4      
36 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 10      
37 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
38 Skjære Common Magpie Pica pica 18      
39 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 810      
40 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
41 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 50      
42 Ravn Common Raven Corvus corax 7   6  
43 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 70 61    
44 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 5      
45 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
46 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 1      
47 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 78      
48 Kjøttmeis Great Tit Parus major 16      
49 Trelerke Wood Lark Lullula arborea 1      
50 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 12 1    
51 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 3      
52 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
53 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 13      
54 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 62      
55 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 1      
56 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 2      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 1004      
58 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 14      
59 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 51      
60 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 277      
61 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 29      
62 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 6      
63 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 2      
64 Svartstrupesteinskvett Pied Wheatear Oenanthe pleschanka 1      
65 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 9      
66 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 38      
67 Østgulerle Eastern Yellow Wagtail Motacilla tschutschensis 1      
68 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola 1      
69 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 9 2    
70 Linerle White Wagtail Motacilla alba 1      
71 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 53      
72 Vannpiplerke Water pipit Anthus spinoletta 1      
73 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 61 5    
74 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 15      
75 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 57 50    
76 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 44 44    
77 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 19 16    
78 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 1      
- Gråsisik/Brunsisik Common Redpoll/Lesser redpoll Acanthis flammea/cabaret 226 167    
79 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 3   1  
80 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 8      
81 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 27      
82 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera 1      
83 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 22 14    
84 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 30      
85 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 13 5    
86 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 86

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
AbrahamsenJarl MariusJMA
AndresenVidarVIA
BerntsenMartonMBE
BrennoddenIda MargretheIMB
EriksenAudunAER
LangbråtenJonasJLA
RøilandGunn OlaugGOR
StarholmTrudeTST

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Ura
Grettestø
Låien
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
08:15 11:15 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 07:35 13:45 370 36 222
4 07:35 13:45 370 9 55
5 07:15 13:15 360 21 126
6 07:25 13:30 365 6 36
7 07:25 13:30 365 9 54
8 07:25 13:30 365 18 109
9 07:25 13:30 365 18 109
10 07:25 13:30 365 9 54
11 07:25 13:30 365 12 73
SUM         841

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793