Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1995
<< I dag >>
 MTOTFLS
181234567
19 891011121314
20 15161718192021
21 22232425262728
22 293031        


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 12      
2 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 4      
3 Knekkand Garganey Anas querquedula 2      
4 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 5 5    
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 3      
6 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2   2  
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 36   36  
8 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2   2  
9 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1 1    
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 2   2  
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 9 9    
12 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 1      
13 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 6      
14 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 2      
15 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 150      
16 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 25      
17 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 1      
18 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
19 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
20 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 10      
21 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
22 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
23 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
24 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
25 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
26 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 1      
27 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 25      
28 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 20      
29 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 75      
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 15      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 2 2    
32 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
33 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 15      
34 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 8      
35 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
36 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 10      
37 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 30      
38 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 150      
39 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 5      
40 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
41 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 10      
42 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 2      
43 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
44 Linerle White Wagtail Motacilla alba 10      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
45 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
46 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
47 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 6      
48 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
49 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 30      
50 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
51 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 1      
52 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 2      
53 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
54 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 4      
55 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
56 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
57 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 20      
58 Skjære Common Magpie Pica pica 1      
59 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 5      
60 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2      
61 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
62 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 30      
63 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
64 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
65 Gulirisk European Serin Serinus serinus 1      
66 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 1      
67 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
68 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 15      
69 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 15      
70 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 15      
71 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
72 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 1      
73 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 73

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:00 07:00   X 120
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793