Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1995
<< I dag >>
 MTOTFLS
181234567
19 891011121314
20 15161718192021
21 22232425262728
22 293031        


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 3   3  
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 31      
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 10      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 3      
5 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1 1    
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 78 26 50  
7 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 8 5    
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 220   200  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2 2    
10 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1 1    
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 16 5 11  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 77 77    
- Ub. Små-/storlom Red-throated/black-throated diver Gavia stellata/arctica 10 10    
13 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 3 3    
14 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 11 11    
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 63 63    
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 64 62    
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 6 6    
18 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
19 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 82 70    
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 10      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 70      
23 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 25      
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
25 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 96      
26 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
28 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
29 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus 1 1    
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 30      
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 20      
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 200      
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 300      
34 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 70      
35 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1 1    
36 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 1 1    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 25 25    
37 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 33 31 2  
38 Alke Razorbill Alca torda 1 1    
39 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 7 5 2  
40 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 6      
41 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 2      
42 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
43 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
44 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 20      
45 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 150      
46 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 6      
47 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
48 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 20      
49 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 3      
50 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 5      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 1      
51 Linerle White Wagtail Motacilla alba 6      
52 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
53 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
54 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 15      
55 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 25      
56 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
57 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 20      
58 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
59 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia 1      
60 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
61 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 2      
62 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 3      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
64 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
65 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 10      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
67 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
68 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
69 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
70 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 6      
71 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 1      
72 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 6      
73 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 30      
74 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 8      
75 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 5      
76 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 15      
77 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
78 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 4      
79 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
80 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
81 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 4      
82 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 10      
83 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 10      
84 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 4      
85 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 15      
Antall arter 85

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:00 08:00 X   180
09:00 11:00 X   120
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793