Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 1995
<< I dag >>
 MTOTFLS
181234567
19 891011121314
20 15161718192021
21 22232425262728
22 293031        


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 3   3  
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 3   2  
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 25      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 2      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 2      
7 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 2      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 105 66 14  
9 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 3 1 2  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 74   74  
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 17 14 3  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 18 6 11  
13 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 5   5  
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1   1  
14 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1   1  
15 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 4   4  
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 3      
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3      
18 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
19 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 31 6    
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 17      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 2      
23 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 1      
24 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 30      
25 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 15      
26 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
27 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 7      
28 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
29 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1      
30 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1      
31 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8      
32 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 17      
33 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
34 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 120      
35 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 25      
36 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
37 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 250      
38 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 15      
39 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 4 3 1  
40 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2   1  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 3 3    
41 Alke Razorbill Alca torda 3 2 1  
42 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
43 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
44 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 3      
45 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
46 Tårnseiler Common Swift Apus apus 60      
47 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
48 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 10      
49 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 150      
50 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 15      
51 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 2      
52 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 60      
53 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 2      
54 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 1      
55 Linerle White Wagtail Motacilla alba 8      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 2      
56 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
57 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
58 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
59 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 15      
60 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 10      
61 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
62 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 10      
63 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
64 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
65 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia 2      
66 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 16      
67 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
68 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
69 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 10      
70 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 3      
71 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 4      
72 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 5      
73 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 4      
74 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
75 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 3      
76 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
77 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 4      
78 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 4      
79 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 40      
80 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 2      
81 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 4      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 3      
83 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
84 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 6      
85 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
86 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 3      
87 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 40      
88 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 40      
89 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus 1      
90 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 2      
91 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 91

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:00 08:00 X   240
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793