Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2002
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 7      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 3   2  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 40      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 4      
5 Snadderand Gadwall Anas strepera 2      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 31      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 18      
8 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 4      
9 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
10 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2   2  
11 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 80      
12 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 34 15 19  
13 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2   2  
14 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 10      
15 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2   2  
16 Laksand Goosander Mergus merganser 2      
17 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 66 66    
- Storlom/Islom Black-throated Loon/Great Northern Loon Gavia arctica/immer 2 2    
18 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1 1    
19 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1   1  
20 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
21 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 50      
22 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 72 67    
23 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 7 6 1  
24 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta 1      
25 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 2      
26 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
27 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 1      
28 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus 1      
29 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
30 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
31 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
32 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 29 6    
33 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 14      
34 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 89      
35 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 40      
36 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 2      
37 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
38 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 5      
39 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 10      
40 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 15      
41 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
42 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
43 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 40      
44 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 60      
45 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 150      
46 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 200      
47 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 4   4  
48 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
49 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 34      
50 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 4      
51 Tårnseiler Common Swift Apus apus 1      
52 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
53 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 40      
54 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 60      
55 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 120      
56 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 3      
57 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 4      
58 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 80      
59 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 6      
60 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 2      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 1      
61 Linerle White Wagtail Motacilla alba 21      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
62 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 7      
63 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 10      
64 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 35      
65 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 8      
66 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 80      
67 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 10      
68 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
69 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
70 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 2      
71 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
72 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
73 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 13      
74 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 6      
75 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
76 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 3      
77 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
78 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
79 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 100      
80 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 3      
81 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 5      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 40      
83 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 1      
84 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 2      
85 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
86 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 3      
87 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
88 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 4      
89 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 6      
90 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 6      
91 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 5      
92 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 4      
Antall arter 92

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793