Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Festival 2020
Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2002
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 4      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 7 7    
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 2649 2649    
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 37      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 4   4  
6 Snadderand Gadwall Anas strepera 2      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 8      
8 Taffeland Common Pochard Aythya ferina 1      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 100 60    
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 60 60    
11 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6   6  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4   4  
13 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 3      
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 8 8    
15 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1 1    
16 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 50   50  
17 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 21 15 6  
18 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 30 10 10  
19 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 8 6 2  
20 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 3      
21 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
22 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 22 12    
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 10      
24 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 70      
25 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 6      
26 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
27 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
28 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 6      
29 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8      
30 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 4      
31 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
32 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 35      
33 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 100      
34 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
35 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
36 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
37 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 45   45  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 4   4  
38 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
39 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 12      
40 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 6      
41 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
42 Tårnseiler Common Swift Apus apus 4      
43 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops 1      
44 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 60      
45 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 50      
46 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 30      
47 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 4      
48 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 70      
49 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
50 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
51 Linerle White Wagtail Motacilla alba 6      
52 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
53 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
54 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
55 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 6      
56 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 25      
57 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
58 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 40      
59 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
60 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 3      
61 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 7      
62 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
63 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
64 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 5      
65 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 6      
66 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
67 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 15      
68 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
69 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
70 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
71 Skjære Common Magpie Pica pica 8      
72 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 20      
73 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
74 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
75 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 30      
76 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 10      
77 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 8      
78 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 30      
79 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 9      
80 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 10      
81 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 30      
82 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 50      
83 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 50      
84 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 1      
85 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
86 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 86

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793