Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2002
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 2      
2 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 15      
4 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 1      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 1      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 1      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 20     15
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 4 4    
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
10 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
11 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 3      
12 Tårnseiler Common Swift Apus apus 15      
13 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 5      
14 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 1      
15 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 15      
16 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 2      
17 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6      
18 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 25      
19 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2   2  
20 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 20      
21 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 80      
22 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 30      
23 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 30      
24 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 40      
25 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 2      
26 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 1      
27 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 3   3  
28 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 3   3  
29 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 12 12    
30 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 18 8    
31 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 1      
32 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
33 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
34 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
35 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
36 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 30      
37 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
38 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 6      
39 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
40 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
41 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
42 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 3      
43 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 50      
44 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 100      
45 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 5      
46 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 6      
47 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
48 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 5      
49 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 5      
50 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
51 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 2      
52 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 40      
53 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
54 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
55 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
56 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 10      
57 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
58 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
59 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 7      
60 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 4      
61 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
62 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 5      
63 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
64 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
65 Linerle White Wagtail Motacilla alba 3      
66 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 25      
67 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 3      
68 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 30      
69 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus 1      
70 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 10      
71 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 20      
72 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 50      
73 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 50      
74 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
75 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 30      
76 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
77 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 77

Observatører
EtternavnFornavnInit
BunesVegardVBU
JohnsenArvidARJ

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 04:00 10:30 390 21 136
6 04:00 10:30 390 6 39
7 04:00 10:30 390 9 58
8 04:00 10:30 390 18 117
9 04:00 10:30 390 18 117
10 04:00 10:30 390 9 58
SUM         526

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793