Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2005
<< I dag >>
 MTOTFLS
17             1
18 2345678
19 9101112131415
20 16171819202122
21 23242526272829
22 3031          


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 8      
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 1420 1420    
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 35      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 6      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 3      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 17      
8 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
9 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 6   6  
10 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 160 85    
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 244 151 93  
12 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 4 2 2  
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 37 31    
14 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 2      
15 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 42 41 1  
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1 1    
16 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1 1    
17 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 26 25 1  
18 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 315 315    
19 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 25 20 5  
20 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 20 15 5  
21 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta 1      
22 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
23 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
24 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo 1      
25 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
26 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 24 14    
27 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 12      
28 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 35      
29 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 2      
30 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 54   25  
31 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 8      
32 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 4      
33 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6      
34 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 19      
35 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 6 6    
36 Storjo Great Skua Stercorarius skua 9 9    
37 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 50 30    
38 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 145 80 40  
39 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 80      
40 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
41 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10      
42 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 19 15 4  
43 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 2    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 39 39    
44 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 5 5    
45 Lomvi Common Murre Uria aalge 3 3    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 5 4 1  
46 Alke Razorbill Alca torda 1   1  
47 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1 1    
48 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
49 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
50 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 3      
51 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 5      
52 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
53 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
54 Tårnseiler Common Swift Apus apus 115      
55 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 20      
56 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 10      
57 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 230      
58 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 25      
59 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 40      
60 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 5      
61 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 1      
62 Linerle White Wagtail Motacilla alba 15      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 15      
63 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
64 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
65 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
66 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 10      
67 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 45      
68 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 8      
69 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 20      
70 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 10      
71 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 4      
72 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 15      
73 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
74 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
75 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 3      
76 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
77 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
78 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 12      
79 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
80 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
81 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 3      
82 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
83 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 5      
84 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
85 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 25      
86 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 5      
87 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 25      
88 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 10      
89 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
90 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 15      
91 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
92 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 30      
93 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 19      
94 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus 1      
95 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 12      
96 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 96

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793