Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juni 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
22   123456
23 78910111213
24 14151617181920
25 21222324252627
26 282930        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 29      
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brant Goose Branta bernicla hrota 29 29    
2 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 9 3 4  
3 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus 3      
4 Grågås Greylag Goose Anser anser 58 29 29  
5 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
6 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 40      
7 Snadderand Gadwall Mareca strepera 1      
8 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 1      
9 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 42      
10 Krikkand Common Teal Anas crecca 3      
11 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 29 4 7  
12 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 11   11  
13 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 45 1 44  
14 Laksand Goosander Mergus merganser 1      
15 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 14 1 13  
16 Tårnseiler Common Swift Apus apus 29      
17 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
18 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 5      
19 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 11      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 16 2    
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 5      
22 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 3 3    
23 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
24 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 2   2  
25 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
26 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1   1  
27 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2   2  
28 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 82 35 7  
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 36 5    
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 95 15 4  
31 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 68 7 2  
32 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2   2  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 4 3 1  
33 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 16 14 2  
34 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
35 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 34 26 8  
36 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 48 9 21  
37 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 20 7 2  
38 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1 1    
39 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
40 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
41 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 2      
42 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
43 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 6      
44 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
45 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 49      
46 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
47 Kjøttmeis Great Tit Parus major 4      
48 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
49 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 11      
50 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 48      
51 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 1      
52 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 25      
53 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
54 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 9      
55 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum 1      
56 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris 1      
57 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
58 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
59 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 2      
60 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 2      
61 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 19      
62 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 8      
63 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 62      
64 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 9      
65 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 9      
66 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
67 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
68 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
69 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 12      
70 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 2      
71 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 31      
72 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 38      
73 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
74 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
75 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 3      
76 Linerle White Wagtail Motacilla alba 37      
77 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 29      
78 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 12      
79 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 19      
80 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 16      
81 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 19      
82 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 30      
83 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
84 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 8      
85 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 17      
86 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 86

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
HallerudCharlotteCHA
LorentzenNils HelgeNHL

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Sevika
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Groda
Porsan
Borhauggarden
Skollevoll
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:40 07:40 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:10 07:35 205 36 123
4 04:15 07:45 210 9 31
5 03:45 07:55 250 21 87
6 03:50 08:15 265 6 26
7 03:55 08:10 255 9 38
8 03:50 08:15 265 18 79
9 03:50 08:15 265 18 79
10 04:10 08:15 245 9 36
11 03:55 08:10 255 12 51
SUM         553

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793