Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2022
<< I dag >>
 MTOTFLS
35       1234
36 567891011
37 12131415161718
38 19202122232425
39 2627282930    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus 4      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 59   18  
3 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 8      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 1      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 56      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 25      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 30   3  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1      
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
10 Tårnseiler Common Swift Apus apus 1      
11 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
12 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 6 2 3  
13 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 15      
14 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 106 4 22  
15 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 11   6  
16 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 8   2  
17 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 5   2  
18 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 14   5  
19 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 44 3 37  
20 Brushane Ruff Calidris pugnax 14   4  
21 Sandløper Sanderling Calidris alba 16   14  
22 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 319 88 101  
23 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 3 1    
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 12      
25 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 21   11  
26 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
27 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
28 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3 2 1  
29 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 24 4 15  
30 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 18   5  
31 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 43 3 1  
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10   9  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 5   5  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 1 1    
33 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 5   5  
34 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1   1  
35 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 35 21 11  
36 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 74 8 51  
37 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 103   60  
38 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5      
39 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus 1      
40 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 66 6 30  
41 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
42 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2   1  
43 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 4   1  
44 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus 1      
45 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
46 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
47 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
48 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 26   5  
49 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 3      
50 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
51 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
52 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 32      
53 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 126      
54 Ravn Common Raven Corvus corax 4      
55 Kjøttmeis Great Tit Parus major 6      
56 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 2      
57 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 9      
58 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 271 2 100  
59 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 1      
60 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 13      
61 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
62 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
63 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 23      
64 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 2      
65 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 1      
66 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
67 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
68 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 4      
69 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
70 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
71 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 2      
72 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 31      
73 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 8      
74 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
75 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
76 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 21   3  
77 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 1      
78 Linerle White Wagtail Motacilla alba 40      
79 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 45      
80 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 8 1    
81 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 22      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 27      
83 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 4      
84 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 65      
85 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 1      
86 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 8   3  
87 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 7      
88 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 117 16    
89 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
90 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3   1  
91 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 4      
Antall arter 91

Observatører
EtternavnFornavnInit
ChesneauAntoninACH
GundersenGunnarGGU
HalsJon LudvigJLH
OlsenBårdBOL
PiculoRubénRPM
RøerJan ErikJER
SiegemundKatjaKSI
TjørveKarina HenrietteKHT
AndersenMartin FauskangerMFA
EieKnutKEI
HalvorsenAnn TorillATH
LangbråtenJonasJLA
OlsenElin HenrietteEHO
OlsenOle MartinOMO
SimonsenAnders BrautABS
SkibstadPerPSK

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:40 09:40 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 06:05 10:00 235 36 141
4 06:05 10:40 275 9 41
5 05:40 10:40 300 21 105
6 05:55 10:50 295 6 29
7 05:55 10:50 295 9 44
8 05:55 10:50 295 18 88
9 05:55 10:50 295 18 88
10 05:55 10:50 295 9 44
11 05:55 10:50 295 12 59
SUM         641

Tilleggsinformasjon
Wind SE

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793