Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


November 2008
<< I dag >>
 MTOTFLS
44           12
45 3456789
46 10111213141516
47 17181920212223
48 24252627282930


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 4   4  
2 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons 5   5  
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 5      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 200      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 15      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 40      
7 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1   1  
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 23 6 17  
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2      
10 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 9      
11 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
12 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
13 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 2      
14 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima 1      
15 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
16 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 1      
17 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1   1  
18 Alkekonge Little Auk Alle alle 26   26  
19 Alke Razorbill Alca torda 23   23  
20 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1      
21 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 5      
22 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 80      
23 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10      
24 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
25 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 2   2  
26 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 3      
27 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 1 1    
28 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
29 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
30 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
31 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 2      
32 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
33 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor 1      
34 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
35 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
36 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 80      
37 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
38 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 8      
39 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
40 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 10      
41 Kjøttmeis Great Tit Parus major 5      
42 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 5      
43 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus 12      
44 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
45 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 3      
46 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 10      
47 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 400      
48 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
49 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 50      
50 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 15      
51 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 250      
52 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
53 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
54 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 3      
55 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 25      
56 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 1      
57 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 15      
58 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 5      
59 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
60 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 30      
61 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 35      
62 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
63 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 3      
64 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 30      
65 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 4      
Antall arter 65

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
BunesVegardVBU

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Gunnarshaug
Fyret
Steinodden
Fugletjønna
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793