Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2008
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2008
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
7 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
8 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
9 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
10 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Knekkand Garganey Spatula querquedula
13 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
14 Snadderand Gadwall Mareca strepera
15 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Krikkand Common Teal Anas crecca
19 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
29 Laksand Goosander Mergus merganser
30 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
33 Tårnseiler Common Swift Apus apus
34 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
35 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
36 Skogdue Stock Dove Columba oenas
37 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
38 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
39 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
40 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
41 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
42 Trane Common Crane Grus grus
43 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
44 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
45 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
46 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
47 Svarthalsdykker Black-necked Grebe Podiceps nigricollis
48 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
49 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
50 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
51 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
52 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
53 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
54 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
55 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
56 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
57 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
58 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
59 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
60 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
61 Brushane Ruff Calidris pugnax
62 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
63 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
64 Sandløper Sanderling Calidris alba
65 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
66 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
67 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
68 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
69 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
70 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
71 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
72 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
73 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
74 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
75 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
76 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
77 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
78 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
79 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
80 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
81 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
82 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Ichthyaetus melanocephalus
83 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
84 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
85 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
86 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
87 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
88 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
89 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
90 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
91 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
92 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
93 Storjo Great Skua Stercorarius skua
94 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
95 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
96 Alkekonge Little Auk Alle alle
97 Lomvi Common Murre Uria aalge
98 Alke Razorbill Alca torda
99 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
100 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
101 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
102 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
103 Islom Common Loon Gavia immer
104 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
105 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
106 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
107 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
108 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
109 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
110 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
111 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
112 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
113 Bronseibis Glossy Ibis Plegadis falcinellus
114 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
115 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
116 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
117 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
118 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
119 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
120 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
121 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
122 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
123 Glente Red Kite Milvus milvus
124 Svartglente Black Kite Milvus migrans
125 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
126 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
127 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
128 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
129 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
130 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
131 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
132 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
133 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
134 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
135 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
136 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
137 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
138 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
139 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
140 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
141 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
142 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
143 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
144 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
145 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
146 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
147 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
148 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
149 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
150 Skjære Common Magpie Pica pica
151 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
152 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
153 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
154 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
155 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
156 Ravn Common Raven Corvus corax
157 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
158 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
159 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
160 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
161 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
162 Kjøttmeis Great Tit Parus major
163 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
164 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
165 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
166 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
167 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
168 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
169 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
170 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
171 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
172 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
173 Østsanger Greenish Warbler Phylloscopus trochiloides
174 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
175 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
176 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
177 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
178 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
179 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
180 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
181 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
182 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
183 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
184 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
185 Rødtoppfuglekonge Common Firecrest Regulus ignicapilla
186 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
187 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
188 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
189 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
190 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
191 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
192 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
193 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
194 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
195 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
196 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
197 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
198 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
199 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
200 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
201 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
202 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
203 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
204 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
205 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
206 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
207 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
208 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
209 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
210 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
211 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
212 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
213 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
214 Linerle White Wagtail Motacilla alba
215 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
216 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
217 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
218 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
219 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
220 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
221 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
222 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
223 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
224 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
225 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
226 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
227 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
228 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
229 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
230 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
231 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
232 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
233 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
234 Gulirisk European Serin Serinus serinus
235 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
236 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
237 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
238 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
239 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
240 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 240

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793