Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 2022
<< I dag >>
 MTOTFLS
311234567
32 891011121314
33 15161718192021
34 22232425262728
35 293031        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 1      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 225   185  
3 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 4      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 3 1    
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 2      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 55      
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 18      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 74      
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1      
10 Tårnseiler Common Swift Apus apus 11      
11 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 8      
12 Skogdue Stock Dove Columba oenas 2      
13 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 11      
14 Trane Common Crane Grus grus 3      
15 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 22 2 5  
16 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 7   2  
17 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 59      
18 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 14      
19 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 1      
20 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 82 31 19  
21 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 4 4    
22 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1 1    
23 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 38 3 7  
24 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 36 3 8  
25 Brushane Ruff Calidris pugnax 5 2 2  
26 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1      
27 Sandløper Sanderling Calidris alba 3   2  
28 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 387 2 56  
29 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima 1      
30 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 14      
31 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 38      
32 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 1      
33 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 120 12 16  
34 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 3      
35 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
36 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 6      
37 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3      
38 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 27 6 6  
39 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20 3 2  
40 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100 2    
41 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 29 1 1  
42 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1   1  
43 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1   1  
44 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 214 173 41  
45 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 17 2 12  
46 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 444 3 435  
47 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 4      
48 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus 1      
49 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 11      
50 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
51 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 3      
52 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 4 3    
53 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 2      
54 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 3      
55 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
56 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 3      
57 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
58 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 24      
59 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
60 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 248      
61 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 5      
62 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 10      
63 Kjøttmeis Great Tit Parus major 17      
64 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 2      
65 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 2      
66 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 799 80    
67 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 9      
68 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 33      
69 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
70 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 3      
71 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 2      
72 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 2      
73 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria 1      
74 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 3      
75 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 7      
76 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 49      
77 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 1      
78 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 337      
79 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
80 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
81 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
82 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
83 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 43      
84 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 8      
85 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 14      
86 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 15      
87 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 6      
88 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
89 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 52 1 1  
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
90 Linerle White Wagtail Motacilla alba 95      
91 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 54      
92 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 111 51    
93 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 43      
94 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 62      
95 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 1      
96 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 35      
97 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 2      
98 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 142 4    
99 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 58 15    
100 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 7      
101 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 41      
102 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 6      
103 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 5      
Antall arter 103

Observatører
EtternavnFornavnInit
ChesneauAntoninACH
GundersenGunnarGGU
PiculoRubénRPM
SiegemundKatjaKSI
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Ura
Grettestø
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:10 09:10 X X 180
09:45 11:10 X X 85
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 05:30 11:30 360 36 216
4 05:30 11:30 360 9 54
5 05:10 11:30 380 21 133
6 05:20 11:30 370 6 37
7 05:20 11:30 370 9 55
8 05:20 11:30 370 18 111
9 05:20 11:30 370 18 111
10 05:20 11:30 370 9 55
11 05:20 11:30 370 12 74
SUM         847

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793