Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
39         123
40 45678910
41 11121314151617
42 18192021222324
43 25262728293031


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 24   24  
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brant Goose Branta bernicla hrota 24   24  
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 10      
3 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 2   1  
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 71 3 7  
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 152 15 39  
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 12 2 4  
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 93 2 11  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 9 4 5  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 7 2 3  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 16 7 3  
13 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 2      
14 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 2      
15 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 13   3  
16 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 92   3  
17 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 58   3  
18 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 14   4  
19 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 2      
20 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 1      
21 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 11   6  
22 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1      
23 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 181   71  
24 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima 1      
25 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
26 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 18      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 9      
28 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1 1    
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 6   1  
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 33 4 17  
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 97 9 14  
32 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 412 28 208  
33 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 2      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1 1    
34 Alkekonge Little Auk Alle alle 1   1  
35 Lomvi Common Murre Uria aalge 5   4  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 18   18  
36 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
37 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 53 1 50  
38 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1   1  
39 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 241 26 202  
40 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 9      
41 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 6 1 2  
42 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3      
43 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
44 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 2      
45 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
46 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
47 Skjære Common Magpie Pica pica 8      
48 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 5      
49 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
50 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 100      
51 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
52 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
53 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 10      
54 Kjøttmeis Great Tit Parus major 3      
55 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 37      
56 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
57 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 11      
58 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 4      
59 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 129      
60 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
61 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
62 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
63 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
64 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 2      
65 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 16      
66 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
67 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 1      
68 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 416      
69 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
70 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
71 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 495   33  
72 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 105      
73 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
74 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 45      
75 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus 45      
76 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 60      
77 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 2      
78 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
79 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 9      
80 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 80

Observatører
EtternavnFornavnInit
AustadAnne-MarieAMA
GundersenGunnarGGU
KleinJohannaJKL
LopezAidaALG
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:40 10:40 X   180
14:00 14:30 X   30
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
6 11:00 13:45 165 6 16
7 11:00 13:45 165 9 24
8 11:00 13:45 165 18 49
9 11:00 13:45 165 18 49
10 11:00 13:45 165 9 24
11 11:00 13:45 165 12 33
Skjærpiplerke 11:00 13:45 165 18 49
SUM         247

Tilleggsinformasjon
Strong wind S

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793