Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Artsliste 1994
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1994
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
7 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
8 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
9 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
10 Rustand Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea
11 Knekkand Garganey Spatula querquedula
12 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
13 Snadderand Gadwall Mareca strepera
14 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Krikkand Common Teal Anas crecca
18 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
26 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
27 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Orrfugl Black Grouse Lyrurus tetrix
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Tårnseiler Common Swift Apus apus
33 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
34 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
35 Skogdue Stock Dove Columba oenas
36 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
37 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
38 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
39 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
40 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
41 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
42 Trane Common Crane Grus grus
43 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
44 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
45 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
46 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
47 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
48 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
49 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
50 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
51 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
52 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
53 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
54 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
55 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
56 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
57 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
58 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
59 Brushane Ruff Calidris pugnax
60 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
61 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
62 Sandløper Sanderling Calidris alba
63 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
64 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
65 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
66 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
67 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
68 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
69 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
70 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
71 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
72 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
73 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
74 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
75 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
76 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
77 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
78 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
79 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
80 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
81 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
82 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
83 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
84 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
85 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
86 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
87 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
88 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
89 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
90 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
91 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
92 Storjo Great Skua Stercorarius skua
93 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
94 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
95 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
96 Alkekonge Little Auk Alle alle
97 Lomvi Common Murre Uria aalge
98 Alke Razorbill Alca torda
99 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
100 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
101 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
102 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
103 Islom Common Loon Gavia immer
104 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
105 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
106 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
107 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
108 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
109 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
110 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
111 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis
112 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
113 Egretthegre Great Egret Ardea alba
114 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
115 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
116 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
117 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
118 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
119 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
120 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
121 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
122 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
123 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
124 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
125 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
126 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
127 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
128 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
129 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
130 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
131 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
132 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
133 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
134 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
135 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
136 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
137 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
138 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
139 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
140 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
141 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
142 Skjære Common Magpie Pica pica
143 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
144 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
145 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
146 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
147 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
148 Ravn Common Raven Corvus corax
149 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
150 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
151 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
152 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
153 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
154 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
155 Kjøttmeis Great Tit Parus major
156 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
157 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
158 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
159 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
160 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
161 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
162 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
163 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
164 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
165 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
166 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
167 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
168 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
169 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
170 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
171 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
172 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
173 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
174 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
175 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
176 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
177 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
178 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
179 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
180 Rødtoppfuglekonge Common Firecrest Regulus ignicapilla
181 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
182 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
183 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
184 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
185 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
186 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
187 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
188 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
189 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
190 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
191 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
192 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
193 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
194 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
195 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
196 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
197 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
198 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
199 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
200 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
201 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
202 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
203 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
204 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
205 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
206 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
207 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
208 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
209 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
210 Linerle White Wagtail Motacilla alba
211 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
212 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
213 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
214 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
215 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
216 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
217 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
218 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
219 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
220 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
221 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
222 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
223 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
224 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
225 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
226 Polarsisik Arctic Redpoll Acanthis hornemanni
227 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
228 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
229 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
230 Gulirisk European Serin Serinus serinus
231 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
232 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
233 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
234 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
235 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
236 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
237 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 237

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793