Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2004
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2004
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
6 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
7 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
8 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
9 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Knekkand Garganey Spatula querquedula
12 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
13 Snadderand Gadwall Mareca strepera
14 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
15 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
16 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
17 Krikkand Common Teal Anas crecca
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Bergand Greater Scaup Aythya marila
20 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
21 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
22 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
25 Laksand Goosander Mergus merganser
26 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
27 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
28 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
29 Tårnseiler Common Swift Apus apus
30 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
31 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
32 Skogdue Stock Dove Columba oenas
33 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
34 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
35 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
36 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
37 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
38 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
39 Trane Common Crane Grus grus
40 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
41 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
42 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
43 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
44 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
45 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
46 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
47 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
48 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
49 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
50 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
51 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
52 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
53 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
54 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
55 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
56 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
57 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
58 Brushane Ruff Calidris pugnax
59 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
60 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
61 Sandløper Sanderling Calidris alba
62 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
63 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
64 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
65 Bonapartesnipe White-rumped Sandpiper Calidris fuscicollis
66 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
67 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
68 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
69 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
70 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
71 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
72 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
73 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
74 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
75 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
76 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
77 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
78 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
79 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
80 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
81 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
82 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
83 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
84 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
85 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
86 Sandterne Gull-billed Tern Gelochelidon nilotica
87 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
88 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
89 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
90 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
91 Storjo Great Skua Stercorarius skua
92 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
93 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
94 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
95 Alkekonge Little Auk Alle alle
96 Lomvi Common Murre Uria aalge
97 Alke Razorbill Alca torda
98 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
99 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
100 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
101 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
102 Islom Common Loon Gavia immer
103 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
104 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
105 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Hydrobates leucorhous
106 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
107 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
108 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
109 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
110 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
111 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
112 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
113 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
114 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
115 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
116 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
117 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
118 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
119 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
120 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
121 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
122 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
123 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
124 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
125 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
126 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
127 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
128 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
129 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
130 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
131 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
132 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
133 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
134 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
135 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
136 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
137 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
138 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
139 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
140 Skjære Common Magpie Pica pica
141 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
142 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
143 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
144 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
145 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
146 Ravn Common Raven Corvus corax
147 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
148 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
149 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
150 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
151 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
152 Kjøttmeis Great Tit Parus major
153 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
154 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
155 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
156 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
157 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
158 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
159 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
160 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
161 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
162 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
163 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
164 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
165 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
166 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
167 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
168 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
169 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
170 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
171 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
172 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
173 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
174 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
175 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
176 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
177 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
178 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
179 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
180 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
181 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
182 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
183 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
184 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
185 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
186 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
187 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
188 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
189 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
190 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
191 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
192 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
193 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
194 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
195 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
196 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
197 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
198 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
199 Linerle White Wagtail Motacilla alba
200 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
201 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
202 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
203 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
204 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
205 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
206 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
207 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
208 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
209 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
210 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
211 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
212 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
213 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
214 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
215 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
216 Polarsisik Arctic Redpoll Acanthis hornemanni
217 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
218 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
219 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
220 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
221 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
222 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
223 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
224 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
225 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 225

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793