Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2007
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2007
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
7 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
8 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
9 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
10 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Rustand Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea
13 Knekkand Garganey Spatula querquedula
14 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
15 Snadderand Gadwall Mareca strepera
16 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
17 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
18 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
19 Krikkand Common Teal Anas crecca
20 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
21 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
22 Bergand Greater Scaup Aythya marila
23 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
31 Tårnseiler Common Swift Apus apus
32 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
33 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
34 Skogdue Stock Dove Columba oenas
35 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
36 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
37 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
38 Trane Common Crane Grus grus
39 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
40 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
41 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
42 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
43 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
44 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
45 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
46 Sibirlo Pacific Golden Plover Pluvialis fulva
47 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
48 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
49 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
50 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
51 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
52 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
53 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
54 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
55 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
56 Brushane Ruff Calidris pugnax
57 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
58 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
59 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
60 Sandløper Sanderling Calidris alba
61 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
62 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
63 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
64 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
65 Langnebbekkasinsnipe Long-billed Dowitcher Limnodromus scolopaceus
66 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
67 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
68 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
69 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
70 Polarsvømmesnipe Red phalarope Phalaropus fulicarius
71 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
72 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
73 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
74 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
75 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
76 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
77 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
78 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
79 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
80 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
81 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
82 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
83 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
84 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
85 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
86 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
87 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
88 Dvergterne Little Tern Sternula albifrons
89 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
90 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
91 Storjo Great Skua Stercorarius skua
92 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
93 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
94 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
95 Alkekonge Little Auk Alle alle
96 Polarlomvi Thick-billed Murre Uria lomvia
97 Lomvi Common Murre Uria aalge
98 Alke Razorbill Alca torda
99 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
100 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
101 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
102 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
103 Islom Common Loon Gavia immer
104 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
105 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
106 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
107 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
108 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
109 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
110 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
111 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
112 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
113 Skjestork Eurasian Spoonbill Platalea leucorodia
114 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
115 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
116 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
117 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
118 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
119 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
120 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
121 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
122 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
123 Glente Red Kite Milvus milvus
124 Svartglente Black Kite Milvus migrans
125 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
126 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
127 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
128 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
129 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
130 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
131 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
132 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
133 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
134 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
135 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
136 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
137 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
138 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
139 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
140 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
141 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
142 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
143 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
144 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
145 Skjære Common Magpie Pica pica
146 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
147 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
148 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
149 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
150 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
151 Ravn Common Raven Corvus corax
152 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
153 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
154 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
155 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
156 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
157 Kjøttmeis Great Tit Parus major
158 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
159 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
160 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
161 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
162 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
163 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
164 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
165 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
166 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
167 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
168 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
169 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
170 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
171 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
172 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
173 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
174 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
175 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
176 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
177 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
178 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
179 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
180 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
181 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
182 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
183 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
184 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
185 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
186 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
187 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
188 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
189 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
190 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
191 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
192 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
193 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
194 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
195 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
196 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
197 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
198 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
199 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
200 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
201 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
202 Linerle White Wagtail Motacilla alba
203 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
204 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
205 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
206 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
207 Vannpiplerke Water Pipit Anthus spinoletta
208 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
209 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
210 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
211 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
212 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
213 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
214 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
215 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
216 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
217 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
218 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
219 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
220 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
221 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
222 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
223 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
224 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
225 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
226 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
227 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 227

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793